Informacje

W niedzielę referendum: Jaślanie opowiedzą się o dalszych losach Straży Miejskiej

8 lutego w referendum możemy zdecydować o likwidacji bądź pozostawieniu jasielskiej Straży Miejskiej.

© materiały Organizatora
© materiały Organizatora

Głosowanie odbędzie się w niedzielę w godzinach 7.00 – 21.00 w 27 lokalach wyborczych na terenie Jasła. To te same miejsca w których oddawaliśmy głos przy wyborach samorządowych. Ważne, aby wziąć ze sobą dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem. Głosować mogą mieszkańcy miasta Jasła wpisani do rejestru wyborców. Na karcie wydanej podczas referendum odpowiemy na pytanie: „Czy jesteś za zlikwidowaniem Straży Miejskiej w Jaśle”.

Roczny koszt utrzymania straży to 1 600 000 zł, dzięki likwidacji Straży Miejskiej miasto Jasło zaoszczędzić może milion złotych rocznie. Rozwiązanie straży skutkowa będzie również zniknięciem z naszych dróg znienawidzonego przez wielu mieszkańców fotoradaru.

W dniu referendum odwiedzi Jasło dziennikarz telewizji TVN Emil Rau, znany jako „Emil łowca fotoradarów”. Zadeklarował podwożenie do lokalu wyborczego Jaślan, którzy będą mieli problem z dotarciem do urn w dniu referendum. Chętni mogą zgłaszać się pod numerem telefonu 889 124 392.

Zapraszamy wszystkich do lokali wyborczych! Pierwszy raz od dwudziestu lat możemy zadecydować o naszych sprawach sami, bez pośrednictwa polityków. Wystarczy poświęcić w niedzielę 10 minut na oddanie głosu. Wykorzystajmy tę szansę i pokażmy, że władza jest w naszych rękach!

Inicjatorzy referendum, pełnomocnik Jarosław Winiarski

SŁOWA KLUCZOWE