Sport | rekreacja | turystyka

W Nowym Żmigrodzie: ferie zimowe na sportowo

W dniu 6 lutego w sali GOK odbył się turniej warcabów. Organizatorem turnieju był Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Żmigrodzie.

Fot. © archiwum GOK w Nowym Żmigrodzie
Fot. © archiwum GOK w Nowym Żmigrodzie

W turnieju wzięło udział 8 uczestników z Nowego Żmigrodu i Mytarzy. Zawody były przeprowadzone systemem do dwóch przegranych pojedynków. I miejsce zajął Dawid Pawluk, II – Bogdan Matusz, III – Damian Kostrząb, IV – Szymon Sowa (wszyscy z Nowego Żmigrodu). Zwycięzcy z rąk dyrektora GOK otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary medale oraz nagrody rzeczowe. W imieniu organizatora serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Kolejnym pomysłem na zagospodarowanie czasu wolnego podczas ferii były mistrzostwa w darta. Dart to zawody w rzucaniu lotkami do tarczy. W dniu 8 lutego w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Żmigrodzie odbyły się Mistrzostwa Gminy Nowy Żmigród w Darta. Organizatorem tych zawodów był GOK.

Do rywalizacji przystąpiło 22 zawodników. Wykonali oni trzy serie po sześć rzutów. Najpierw przeprowadzono eliminacje, które miały na celu wyłonienie czterech najlepszych zawodników. I miejsce zajęła Justyna Lentner z Nowego Żmigrodu (280 pkt.), II – Andrzej Kopyta z Jasła (252 pkt.), III – Dawid Telma z Łężyn (229 pkt.), IV – Maciej Kurdziel z Łężyn (160 pkt.). Rywalizacja przebiegała w miłej, sportowej atmosferze.

W imieniu organizatorów tej kameralnej imprezy sportowej nagrody w postaci dyplomów, pucharów, medali oraz nagród rzeczowych wręczył dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Żmigrodzie.


Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Żmigrodzie zaprasza na kolejne zawody: w sobotę 14 lutego o godzinie 10:00 odbędzie się Gminny Turniej Tenisa Stołowego „OPEN”, a dzień później – w niedzielę 15 lutego o godzinie 12:00 Turniej Ministrantów Dekanatu Nowy Żmigród w Tenisie Stołowym.

(GOK w Nowym Żmigrodzie)

SŁOWA KLUCZOWE