Kultura | rozrywka | edukacja

125-lecie Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle

W Zespole Szkół Technicznych odbyły się (18.03) uroczystości związane z jubileuszem 125- lecia istnienia szkoły w Jaśle.

Fot. © archiwum Szkoły
Fot. © archiwum Szkoły

Rozpoczęła je Msza św. w kościele oo. Franciszkanów, koncelebrowana przez księdza biskupa Jana Wątrobę. Uczestniczyli w niej zaproszeni goście, poczty sztandarowe szkół ponadgimnazjalnych z powiatu jasielskiego, nauczyciele, pracownicy, emeryci i uczniowie szkoły. Po Mszy św. Miejsko – Kolejowa Orkiestra Dęta pod batutą Ireneusza Fatygi poprowadziła gości do budynku Zespołu Szkół Technicznych, gdzie w sali gimnastycznej odbyła się część oficjalna uroczystości.

Dyrektor Andrzej Bosak powitał zebranych, m.in.: Krzysztofa Kozioła – gwardiana w kościele oo. Franciszkanów w Jaśle, Lucynę Opoń – wizytatorkę Kuratorium Oświaty, Piotra Zołę – Naczelnika Wydziału Edukacji Powiatu Jasielskiego, Mariusza Sepioła – Radnego Powiatu Jasielskiego, Tadeusza Górczyka – Etatowego Członka Zarządu Powiatu Jasielskiego, który wręczył Dyrektorowi Nagrodę Zarządu Powiatu i okolicznościowy grawer związany z jubileuszem szkoły.

W części artystycznej zaproszeni goście i społeczność szkolna mogli zapoznać się z bogatą historią szkoły i podziwiać talenty uczniów, którzy zaprezentowali się jako doskonali aktorzy, muzycy i wokaliści, czym dowiedli, że szkoła techniczna jest również doskonałym miejscem do rozwijania różnorakich umiejętności.

Na zakończenie uroczystości wręczono wszystkim zaproszonym osobom złote i srebrne tarcze, upamiętniające jubileusz 125 – lecia szkoły.

(ZST w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE