Kultura | rozrywka | edukacja

Biblioteka pełna czytelników!

9 marca br. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle wznowiła swoją działalność. Przez pierwsze trzy dni Bibliotekę w nowych lokalizacjach odwiedziło prawie 1000 osób!

Fot. © Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle
Fot. © Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

Bibliotekę odwiedzano w poszukiwaniu nowości książkowych. W Wypożyczalni dla Dorosłych najpopularniejszymi tytułami były „Damy złotego wieku” Kamila Janicikiego, „Ułani, ułani…” Grzegorza Cydzika, „451 Fahrenheita” Raya Bradbury i „7 lat później” Guillaume Musso. Nieco młodsi czytelnicy Oddziału dla Dzieci najchętniej wypożyczali książki z serii „Perrcy Jackson i Bogowie Olimpijscy” Rickiego Riordana oraz „Cherub” Roberta Muchamore.

Osoby odwiedzające Czytelnię Główną korzystały z prasy bieżącej i tygodników np. Polityka, Wprost, Newsweek oraz regionaliów, m.in.: Obiektyw Jasielski, Nowe Podkarpacie, Nowiny. Użytkownicy poszukiwali również informacji m.in.: na temat średniowiecznego uzbrojenia wojska oraz historii Policji w Jaśle i regionie a uczniowie – publikacji przydatnych w przygotowaniu do matury.

Odwiedziny czytelników utwierdziły nas w przekonaniu, że dostęp do nowości książkowych i możliwość uczestniczenia w wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę jest dla nich bardzo ważny. Z myślą o dorosłych i małych odbiorcach przygotowujemy kolejne nowości książkowe i pracujemy nad ciekawymi aktywnościami. Przed nami Tydzień z Internetem, projekt, w którym udostępnimy czytelnikom nowoczesne tablety iPad Air, spotkanie autorskie z Marią Kantor w ramach Międzynarodowego Dnia Poezji czy warsztaty internetowe dla seniorów.

Szczegóły wkrótce na stronie. Do zobaczenia w Bibliotece!

MBP Jasło_Biblioteka (2)

MBP Jasło_Biblioteka (3)

MBP Jasło_Biblioteka (4)

MBP Jasło_Biblioteka (5)

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE