Na drogach

Czołowe zderzenie samochodów w Jareniówce: strażacy uwolnili kierowcę jednego z pojazdów

Trzy osoby ucierpiały na skutek czołowego zderzenia samochodów osobowych w miejscowości Jareniówka (gmina Jasło). Do uwolnienia kierowcy jednego z pojazdów strażacy potrzebowali specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Poszkodowani zostali zabrani przez karetki do jasielskiego szpitala. Droga jest całkowicie zablokowana, trwają czynności dochodzeniowe w sprawie.

Fot. © terazJaslo.pl / Marcin PAŁAC (x6)
Fot. © terazJaslo.pl / Marcin PAŁAC (x6)

Do wypadku doszło około godziny 20:20 na lokalnej drodze. Jak udało nam się wstępnie ustalić, kierujący samochodem osobowym Peugeot 206 jechał od strony Opacia w kierunku Jasła. W miejscowości Jareniówka, na łuku drogi, prawdopodobnie nie dostosował prędkości i zjechał na przeciwny pas jezdni, doprowadzając do czołowo-bocznego zderzenia z poruszającym się z naprzeciwka samochodem osobowym Fiat Seicento.

Na skutek zderzenia kierowca Peugeota został uwięziony w pojeździe. Do jego uwolnienia niezbędne było użycie przez przybyłe zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej specjalistycznego sprzętu hydraulicznego.

Obrażeń ciała doznali również kierowca oraz pasażerka Fiata.

Poszkodowanymi zajęły się przybyłe na miejsce dwa zespoły ratownictwa medycznego (specjalistyczny i podstawowy). Po zaopatrzeniu uczestnicy zdarzenia zostali przewiezieni do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Droga powiatowa relacji Jasło-Jabłonica została całkowicie zablokowana. Na miejscu policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza prowadzi czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia.

wyp-jareniowka(2)

wyp-jareniowka(3)

wyp-jareniowka(4)

wyp-jareniowka(5)

wyp-jareniowka(6)

(red.)
redakcja@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE