Na drogach

Czterech poszkodowanych w czołowo-bocznym zderzeniu pojazdów w Harklowej

Cztery osoby ucierpiały na skutek wypadku, który miał miejsce kilka minut przed godziną osiemnastą w Harklowej (gmina Skołyszyn). Ze wstępnych ustaleń wynika, że na skrzyżowaniu dróg doszło do czołowo-bocznego zderzenia dwóch pojazdów, na skutek nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu przez kierowcę jednego z nich. Na miejscu pracowały służby ratownicze. Okoliczności zdarzenia są wyjaśniane przez Policję.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR (x15)
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR (x15)

Z informacji uzyskanych na miejscu zdarzenia wynika, że samochód osobowy marki Opel Astra jechał od strony Kunowej w kierunku Harklowej. Na skrzyżowaniu dróg kierujący pojazdem wykonując manewr skrętu z lewo prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu od strony Skołyszyna samochodowi osobowemu marki BMW, doprowadzając do czołowo-bocznego zderzenia pojazdów. Siłą uderzenia Opel został zepchnięty z jezdni i uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji.

Na miejsce działań ratowniczych zostały skierowane trzy zespoły ratownictwa medycznego (specjalistyczny i dwa podstawowe), sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, zastępy ochotniczych straży pożarnych ze Skołyszyna, Harklowej i Pustej Woli oraz funkcjonariusze z Posterunku Policji w Skołyszynie.

W wypadku ucierpiały cztery osoby podróżujące pojazdami (kierowca i pasażer Opla oraz kierowca i pasażerka BMW). Karetkami Pogotowia Ratunkowego zostały przewiezione do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, gdzie udzielana jest im pomoc medyczna. Na chwilę obecną służby ratownicze nie udzielają informacji o stanie poszkodowanych.

W związku z prowadzonymi czynnościami prowadzonymi przez policyjnego technika kryminalistycznego ruch na drodze powiatowej odbywa się wahadłowo. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

harklowa2

harklowa3

harklowa4

harklowa5

harklowa6

harklowa7

harklowa8

harklowa9

harklowa10

harklowa11

harklowa12

harklowa13

harklowa14

harklowa15

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE