Na drogach

Groźnie w Jareniówce: drugie zdarzenie drogowe w krótkim odstępie czasowym

Gdy zakończyły się czynności związane z wyjaśnieniem okoliczności wypadku drogowego w Jareniówce, w odległości kilkuset metrów doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem dwóch samochodów osobowych. Pojazdami, które zderzyły się czołowo, podróżowały w sumie cztery osoby. Wszystkie zostały zabrane przez zespoły ratownictwa medycznego do jasielskiego szpitala. Na szczęście tym razem nikt nie odniósł poważnych obrażeń ciała.

Fot. © terazJaslo.pl / Marcin PAŁAC
Fot. © terazJaslo.pl / Marcin PAŁAC

Sygnał o kolejnym zdarzeniu na drodze powiatowej biegnącej przez Jareniówkę służby ratownicze otrzymały chwilę po godzinie 22. Ze wstępnych informacji wynikało, że w zdarzeniu uczestniczą dwa samochody osobowe, a podróżujące nimi osoby są poszkodowane, wobec czego na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej, dwa zespoły ratownictwa medycznego (specjalistyczny i podstawowy) oraz patrol Policji.

W toku zebranego materiału wstępnie ustalono, że zdarzenie miało identyczny przebieg jak we wcześniejszym wypadku. Kierujący samochodem osobowym jechał od strony Opacia w kierunku Jasła. Przejeżdżając przez miejscowość Jabłonica prawdopodobnie nie zauważył stojącego na zjeździe do prywatnej posesji samochodu. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na przeciwny pas ruchu doprowadzając do czołowo-bocznego zderzenia z jadącym z naprzeciwka samochodem osobowym Mazda 626. Na skutek zderzenia Mazda wpadła do przydrożnego rowu i przewróciła się na lewy bok.

Wszystkie osoby biorące udział w zdarzeniu (obaj kierowcy i pasażerowie) zostali przewiezieni karetkami Pogotowia Ratunkowego do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Na szczęście poszkodowani nie odnieśli poważnych obrażeń ciała i po udzieleniu im pomocy medycznej zostali wypisani do domów.

Policjanci ustalili, że obaj kierowcy byli trzeźwi.

Na czas prowadzonych czynności droga powiatowa relacji Jasło-Jabłonica była całkowicie zablokowana.

(red.)
redakcja@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE