Na drogach

Kierowca z „promilami” sprawcą kolizji

Wsiadł za kierownicę samochodu, mimo że był pod wpływem alkoholu. W czasie jazdy, 55-letni mieszkaniec gminy Osiek Jasielski, zderzył się z osobowym audi A4, po czym odjechał. Policjanci zastali go w domu. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Wkrótce odpowie za spowodowanie kolizji i prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / Damian PALAR

Wczoraj po południu dyżurny komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Mrukowej. Zgłoszeniem zajęli się policjanci z jasielskiego wydziału ruchu drogowego. Na miejscu funkcjonariusze zastali rozbite audi a4 i kierującą samochodem kobietę.

Z relacji zgłaszającej interwencję wynikało, że kierujący audi 80 nie ustąpił jej pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu, doprowadzając do zderzenia się pojazdów. Następnie, po krótkiej rozmowie, mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia. Na szczęście pokrzywdzona, jak również podróżująca wraz z nią 3-letnia córka, nie doznały obrażeń.

W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili tożsamość sprawcy kolizji. Okazało się, że jest nim 55-letni mieszkaniec gminy Osiek Jasielski. Policjanci zastali go w miejscu zamieszkania. Badanie alkomatem wskazało 0,4 promila alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy.

Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu po użyciu alkoholu. Odpowie również za spowodowanie kolizji.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE