Młodziczki UKS „MOSiR” Jasło awansowały do półfinałów Mistrzostw Polski

Bardzo duży sukces odniosły młodziczki UKS „MOSiR” Jasło w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski. W turnieju rozgrywanym w dniach 20/22.03.2015 w Konstantynowie Łódzkim zajęły drugie miejsce, a tym samym awansowały do półfinałów Mistrzostw Polski.

W pierwszych, grupowych meczach nasz zespół zdecydowanie pokonał po 2:0 zespoły UKS Zaleszany i UKS Victoria Włoszczowa. W drugim dniu turnieju, na drodze do turnieju półfinałowego stanął naszemu zespołowi wicemistrz województwa Małopolskiego, zespół STS Sandecja Nowy Sącz. Po zaciętym, nerwowym i stającym na wysokim poziomie meczu, nasze siatkarki wygrywając 2:0 otworzyły sobie drzwi do półfinałów Mistrzostw Polski, bez względu na wynik niedzielnego spotkania. Do meczu z faworytem turnieju, nasz zespół wyszedł za bardzo rozluźniony i w pierwszym secie nie pojął walki z gospodyniami. Drugi set, to już lepsza gra zawodniczek UKS „MOSiR” Jasło, ale wyższe umiejętności siatkarskie przeciwniczek spowodowały przegraną 0:2.

Należy nadmienić, że zespół UKS Lider Budowlani Konstantynów Łódzki oparty jest na Mistrzyniach Polski KINDER SPORT 2013, oraz posiada w swoich szeregach 2 reprezentantki Polski.

UKS „MOSiR” Jasło: Julia Adam, Kinga Buba, Kamila Cholewiak, Ewelina Gomułka, Patrycja Kosiba, Weronika Kosiba, Wiktoria Kotulak, Patrycja Maczuga (kapitan), Aleksandra Michalec, Emilia Osika, Daria Pykosz, Natalia Setlak (libero).
Trener: Tomasz Janusz