Na drogach

Piesza potrącona na przejściu, utrudnienia w centrum miasta

Utrudnienia w ruchu na ulicy Kościuszki w Jaśle. Policjanci wprowadzili tu ruch wahadłowy w związku z potrąceniem pieszej przez samochód osobowy. Kobieta z obrażeniami ciała została zabrana przez karetkę Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Na miejscu prowadzone są czynności mające na celu ustalenie okoliczności zdarzenia.

Fot. © terazjaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © terazjaslo.pl / DAMIAN PALAR

Kilka minut przed godziną szesnastą policjanci odebrali sygnał o zdarzeniu drogowym na ulicy Kościuszki w Jaśle. Na miejsce został niezwłocznie skierowany patrol. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do potrącenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych. Według świadków, w momencie uderzenia przez samochód kobieta znajdowała się już na „zebrze”.

Wypadek miał miejsce na wysokości skrzyżowania z ulicą Kochanowskiego. Doprowadził do niego jadący od strony centrum miasta samochód osobowy marki Audi, za kierownicą którego siedział 36-letni mieszkaniec powiatu gorlickiego. Poszkodowana przechodziła przez przejście z prawej strony patrząc z perspektywy pojazdu. Jadący z naprzeciwka samochód zatrzymał się, by jej ustąpić natomiast kierowca Audi prawdopodobnie zagapił się doprowadzając do zderzenia.

W wyniku potrącenia poszkodowana upadła na jezdnię doznając obrażeń twarzy. Po zaopatrzeniu przez zespół ratownictwa medycznego została przewieziona do szpitala, gdzie udzielana jest jej specjalistyczna pomoc medyczna.

Jak poinformował nasz portal rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle kom. Łukasz Gliwa, uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Na chwilę obecną trwają czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia. Policjanci wprowadzili ruch wahadłowy po pasie jezdni od strony skrzyżowania z ulicą Dworcową w kierunku centrum miasta.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE