Informacje

Rodzice z promilami „opiekowali się” dzieckiem

Policjanci z jasielskiej komendy interweniowali w domu, gdzie nietrzeźwi rodzice „opiekowali się” 1,5 roczną córeczką. Badanie alkomatem wykazało u matki 2,8 promila alkoholu w organizmie, a u ojca 3 promile. Funkcjonariusze przekazali dziecko pod opiekę rodziny. Za swoje zachowanie rodzice będą odpowiadać przed sądem.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Po otrzymaniu niepokojącego zgłoszenia, że pijani rodzice opiekują się małym dzieckiem, dyżurny komendy skierował policyjny patrol do jednego z domów w gminie Dębowiec. W mieszkaniu funkcjonariusze zastali kobietę i mężczyznę, od których wyraźnie czuć było zapach alkoholu. Kontakt z obojgiem był bardzo utrudniony. W domu pod ich „opieką” przebywała również 1,5-roczna córeczka.

Przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem potwierdziło, że 33-letnia kobieta i jej 46-letni konkubent są mocno pijani. Urządzenie wskazało u matki 2,8 promila alkoholu w organizmie, a u ojca 3 promile. Funkcjonariusze przekazali dziecko pod opiekę rodziny.

Jak ustalili policjanci nie jest to ich pierwsze takie postępowanie. Zgromadzony w tej sprawie materiał funkcjonariusze prześlą do sądu rodzinnego, który podejmie decyzję o dalszych losach nieodpowiedzialnych rodziców i ich córki.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE