Kultura | rozrywka | edukacja

ROMPEY: premiera teledysku do debiutanckiego „Selfie”

Marcin Rąpała, który do tej pory w Jaśle kojarzył się z byłym już pseudonimem „DPD” obecnie postanowił zmienić branżę i z hip hopu przeniósł się w świat disco polo, angażując do projektu ludzi firmy i instytucje z Jasła i powiatu jasielskiego.

Ujęcie z planu teledysku, który był realizowany w Hotelu "Małopolska". Fot. © materiały prasowe ROMPEY
Ujęcie z planu teledysku, który był realizowany w Hotelu „Małopolska”.
Fot. © materiały prasowe ROMPEY

Marcin jest studentem Akademii Krakowskiej na wydziale Organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej. Kiedy czuł się na siłach, w rodzinnym Jaśle rzucił temat, który szybko zaprocentował czego efektem jest film „ANTOŚ 70 lat po zburzeniu Jasła”.

Muzyka disco polo jest wszędzie, aż dziwnie się czuję, kiedy pada to zdanie z moich ust, bo jeszcze kilka lat temu popukał bym do głowy komuś, kto powiedziałby „Rąpała będziesz śpiewał disco polo”. Biorę to wszystko na serio, bo jest to pracochłonne, a z drugiej strony z lekką ironią do samego siebie. Są ludzie którzy popatrzyli na tej projekt przychylnie, stąd też znalazły się pieniądze na teledysk – opowiada Marcin.

Teledysk realizowała firma YOKO, której szefem jest Janusz Konopla, wokalista zespołu MIRAGE.

Do udziału w klipie zostały zaproszone młode, piękne dziewczyny z Jasła i z powiatu jasielskiego, trudniej było z facetami, którzy jeżyli się na słowo „disco polo” dziś wiem, że w następnym teledysku wezmą udział i będzie o wiele łatwiej – dodaje Rompey.

Na planie pracowało mnóstwo ludzi, którzy byli odpowiedzialni za mnóstwo rzeczy, bez nich i bez wsparcia sponsorów nie było by to wszystko możliwe – opowiada Marcin Rąpała.

Wsparcia do realizacji teledysku udzielili : Sieć sklepów MPM, Gmina Brzyska, Miasto Jasło, Restauracja „U Schabińskiej” oraz firma JASAM.

Fot. © materiały prasowe ROMPEY
Fot. © materiały prasowe ROMPEY

PREMIEROWY TELEDYSK:

Daniel Baron

SŁOWA KLUCZOWE