Na drogach

Rowerzysta spowodował kolizję z samochodem osobowym

Policjanci ruchu drogowego interweniowali w południe na jednym ze skrzyżowań w Jaśle, gdzie doszło do kolizji samochodu osobowego z rowerem. Według ich ustaleń sprawcą zdarzenia był kierujący jednośladem, który na skutek zderzenia został poszkodowany i trafił do szpitala.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Było chwilę po godzinie dwunastej, gdy do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty przez samochód osobowy na skrzyżowaniu ulic: Szajnochy i Jagiełły w Jaśle. Na miejsce został niezwłocznie skierowany patrol ruchu drogowego. Po przyjeździe funkcjonariusze zastali załogę karetki Pogotowia Ratunkowego udzielającą pomocy poszkodowanemu kierowcy jednośladu oraz kierującą samochodem osobowym.

Decyzją lekarza specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego 53-letni mieszkaniec miasta został przewieziony do szpitala w celu przeprowadzenia szczegółowej diagnostyki.

Rowerzysta trafił do szpitala. Po wykonaniu wstępnych badań lekarskich nie stwierdzono u niego poważnych obrażeń ciała. Mężczyzna opuścił szpital, był trzeźwy. – poinformował nas kom. Łukasz Gliwa, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że sprawcą zdarzenia był rowerzysta, który na skrzyżowaniu ulic nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo samochodowi osobowemu Opel Astra, za kierownicą którego siedziała 24-letnia mieszkanka miasta. Kobieta nie ucierpiała, policjanci przebadali ją na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Była trzeźwa.

Z miejsca zdarzenia mundurowi sporządzili stosowną dokumentację. Sprawa trafi do miejscowego sądu, który zadecyduje o postawieniu kary za spowodowanie kolizji.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE