Na drogach

Trzy osoby ucierpiały w wypadkach

Trzy osoby doznały obrażeń w wypadkach, do których doszło na drogach powiatu jasielskiego. W Nowym Żmigrodzie po zderzeniu z osobowym bmw, ranna została kierująca motorowerem. W Jabłonicy, wskutek uderzenia w betonowy przepust do szpitala trafił kierowca i pasażer fiata cinquecento. Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny tych zdarzeń.

Fot. © KPP Jasło
Fot. © KPP Jasło

Do pierwszego wypadku doszło wczoraj około godz. 17 w Nowym Żmigrodzie. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że kierujący osobowym bmw włączał się do ruchu wyjeżdżając z prywatnej posesji. W trakcie manewru nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącej ulicą Zieloną motorowerzystce. Wskutek zderzenia się pojazdów kierująca motorowerem 16-latka z obrażeniami trafiła do szpitala. Kierowca bmw nie ucierpiał w zdarzeniu.

Drugi wypadek miał miejsce dziś około godz. 4. Z zebranych dotychczas przez policjantów informacji wynika, że kierujący fiatem cinquecento jechał od Jasła w kierunku Jabłonicy. W Opaciu 53-letni mieszkaniec gminy Jasło na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Samochód wypadł z jezdni, po czym zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w betonowy przepust. Wskutek zdarzenia do szpitala trafił kierujący fiatem i podróżujący wraz z nim 25-letni pasażer. Uczestnicy wypadków byli trzeźwi.

Policjanci przeprowadzili oględziny pojazdów i miejsc zdarzeń, zabezpieczyli ślady, wykonali dokumentację fotograficzną. Przyczyny i okoliczności wypadków będą wyjaśniane w toku prowadzonych postępowań.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE