Kultura | rozrywka | edukacja

Uczniowie z Kołaczyc w drugim etapie ogólnopolskiego konkursu „Pokaż nam język”

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach wzięli udział w pierwszym etapie jednego z największych konkursów językowych w kraju pt. „Pokaż nam język”, organizowanym przez Wyższe Szkoły Bankowe z całego kraju.

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy zgłosili udział w konkursie mogą sprawdzić swoją wiedzę z jednego z trzech języków: angielskiego, niemieckiego lub hiszpańskiego. Hasłem przewodnim konkursu jest: „Jak zbudować własną markę?”. W rozgrywkach na pierwszym etapie, wzięło udział ponad 17 tysięcy uczniów z całej Polski, toteż ogromnym wyróżnieniem dla naszej szkoły jest zakwalifikowanie się aż 9 naszych uczniów do drugiego etapu konkursu, który odbędzie się 30 marca w Chorzowie.

Kategoria – język angielski: Izabela Maćkowiak (kl. 3a), Sylwia Koś (kl. 3a), Anna Paściak (kl. 2b), Kinga Nowak (kl. 2b), Marcin Kolbusz (kl. 3a), Gabriel Bujak (kl. 1b).

Kategoria – język niemiecki: Justyna Szynal (kl. 3a), Monika Janas (kl. 2a), Agnieszka Prokop (kl. 2a).

Uczniowie intensywnie przygotowują się do kolejnego etapu rozgrywek pod opieką nauczycielek języka angielskiego: Małgorzaty Piątkowskiej, Marii Garduły-Śniegowskiej oraz nauczycielki języka niemieckiego Wiolety Maziarz.

Podczas półfinału nasi koledzy będą odpowiadali na 100 pytań testowych: leksykalno-gramatycznych i kulturowych oraz pytanie otwarte związane z tematem przewodnim konkursu. Uczestnicy finału sprawdzą także swoje kompetencje językowe podczas moderowanej debaty. W konkursie jest o co powalczyć, gdyż zwycięzcy otrzymają indeksy Wyższej Szkoły Bankowej oraz nagrody rzeczowe. Dla wszystkich uczestników i ich opiekunów organizatorzy zapewnili również ciekawe atrakcje podczas tego spotkania.

W oczekiwaniu na wyniki drugiego etapu rozgrywek językowych, uczniowie i nauczyciele wysłuchają wykładu pt. „Like it! – twój wizerunek w social media”, który poprowadzi Artur Ragan, rzecznik prasowy agencji Work Express oraz będą mieli możliwość obejrzenia wystawy pt. „Poza Europą… Tam, gdzie króluje angielski”, będącej fotograficznym zapiskiem podróży studentki Magdaleny Bosek do krajów Afryki, Bliskiego i Dalekiego Wschodu oraz Azji Południowo-Wschodniej.

Gratulujemy i życzymy powodzenia naszym kolegom w dalszych eliminacjach.

(LO w Kołaczycach)

SŁOWA KLUCZOWE