Kultura | rozrywka | edukacja

W MBP: Tydzień z Internetem (zapowiedź)

Aplikacje muzyczne dla dzieci, nauka kodowania, interaktywne zwiedzanie Muzeum Sztuki Współczesnej i Luwru. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkania w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii Tydzień z Internetem.

Tydzień z Internetem

Spotkania będą odbywać się od 23 do 28 marca w Czytelni Głównej przy ul. Kościuszki 47 oraz w filiach bibliotecznych – Filia nr 1 przy ul. Sobniowskiej 35, Filia nr 2 przy ul. Kopernika 8 oraz Filia nr 3 przy ul. Szopena 22.

MBP Jasło włączając się w kampanię Tydzień z Internetem 2015 przygotowała zajęcia zarówno dla osób niekorzystających do tej pory z Internetu, jak i dla tych, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności korzystania z nowych technologii.

23 marca (poniedziałek) i 24 marca (wtorek) o godz. 8.00 zapraszamy osoby dorosłe i seniorów na warsztaty Wirtualne spacery. Uczestnicy wykorzystując komputery i tablety poznają wyszukiwarki internetowe oraz aplikacje, dzięki którym można ustalać trasę podróży, odwiedzać różne miejsca na świecie, a nawet wybrać się na „spacer” w kosmosie! Warsztaty odbędą się w Czytelni Głównej (ul. Kościuszki 47).

26 marca (czwartek) o godz. 17.00 odbędzie się specjalne spotkanie Klubu Sieciaka Zakoduj selfie, poświęcone kreatywnemu wykorzystaniu Internetu. Dzieci wykorzystując program Scratch stworzą proste gry i animacje, rozwijając jednocześnie swoje kompetencje cyfrowe. Spotkanie odbędzie się w Czytelni Głównej (ul. Kościuszki 47).

Najmłodszych Internautów i ich rodziców zapraszamy również na spotkania do bibliotecznych filii. 26 marca (czwartek) o godz. 14.30 w Filii nr 2 odbędzie się spotkanie Tabletowe poRYSUNKI, podczas którego dzieci poznają aplikacje internetowe do rysowania i malowania, 27 marca (piątek) o godz. 15.00 w Filii nr 1 odbędzie się spotkanie Tablet i mali odkrywcy historii poświęcone aplikacjom historycznym. 28 marca (sobota) o godz. 12.00 zaprosimy dzieci do Filii nr 3 na spotkanie Mozart 2.0 które będzie okazją do poznania aplikacji muzycznych i wysłuchania koncertów online.

„Tydzień z Internetem” to ogólnoeuropejska akcja, wspierana przez Neelie Kroes, Wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej i Komisarz Unii ds. Agendy Cyfrowej. Celem tegorocznej edycji jest włączenie cyfrowe oraz rozwój umiejętności cyfrowych wymaganych na rynku pracy. W Polsce kampanię koordynuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Zapisy na poszczególne spotkania w ramach Tygodnia z Internetem przyjmujemy do dnia 21 marca 2014 roku w Czytelni Głównej, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, ul. Kościuszki 47 lub mailowo: nowemedia@mbp.jaslo.pl.

Więcej informacji:
Agata Warywoda
tel. 13 446 56 07
e-mail: nowemedia@mbp.jaslo.pl

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE