Na drogach

Zderzenie na wylotówce z Jasła w kierunku Krosna: dwie osoby poszkodowane

Dwie osoby trafiły do szpitala na skutek groźnie wyglądającego wypadku drogowego, do którego doszło po południu na drodze krajowej nr 28 w Jaśle. Z dotychczas zebranych informacji wynika, że do zdarzenia doszło na skutek wymuszenia pierwszeństwa przez kierowcę wyjeżdżającego z drogi podporządkowanej samochodu ciężarowego.

Fot. © terazJaslo.pl / MARCIN PAŁAC (x16)
Fot. © terazJaslo.pl / MARCIN PAŁAC (x16)

Informację o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulic Bieszczadzkiej i Fabrycznej w Jaśle służby ratownicze przyjęły około godziny 13:40. Na miejsce zostały skierowane dwa zespoły ratownictwa medycznego (specjalistyczny i podstawowy), sekcja ratownictwa technicznego oraz samochód operacyjny z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej oraz Policja.

Policjanci, na podstawie oględzin miejsca oraz uszkodzonych pojazdów, a także rozmów z jego uczestnikami i świadkami wstępnie ustalili okoliczności wypadku. Z dotychczas zgromadzonych informacji wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki Scania R420 obywatel Słowacji wyjeżdżając z ulicy Fabrycznej na drogę krajową nr 28 prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu ulicą Bieszczadzką w kierunku Krosna samochodowi dostawczemu Ford Transit. W wyniku pojazd uderzył w tył naczepy, a podróżujący nim dwaj mężczyźni doznali obrażeń ciała.

Najbardziej ucierpiał pasażer pojazdu – 43-letni mieszkaniec gminy Jasło, który (według relacji świadków) na skutek zderzenia został przygnieciony do kokpitu drewnianą skrzynią znajdującą się w przedziale ładunkowym „dostawczaka”. Do szpitala przewieziono również kierowcę – 34-letniego mieszkańca gminy Jedlicze.

Siedzącemu za kierownicą samochodu ciężarowego mieszkańcowi Bardejova (SK) nic się nie stało. Mundurowi ustalili, że uczestniczący w wypadku byli trzeźwi.

Na miejscu policyjni specjaliści przez kilka godzin zabezpieczali ślady, dokonywali oględzin pojazdów oraz wykonywali dokumentację fotograficzną do celów dalszego postępowania w tej sprawie.

W związku z tym droga krajowa nr 28 była całkowicie zablokowana. Policjanci przywrócili na niej obustronny ruch dopiero przed godziną szesnastą.

wyp02

wyp03

wyp04

wyp05

wyp06

wyp07

wyp08

wyp09

wyp10

wyp11

wyp12

wyp13

wyp14

wyp15

wyp16

SŁOWA KLUCZOWE