Kultura | rozrywka | edukacja

Jesteśmy Polką i Polakiem, dziewczynką fajną i chłopakiem!

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, symbolu wolności i niepodległości obchodzony jest 2 maja. Jest to szczególne święto dla wszystkich Polaków.

Fot. © GBP w Jaśle z/s w Szebniach
Fot. © GBP w Jaśle z/s w Szebniach

Z tej okazji Gminną Bibliotekę Publiczną w Jaśle z/s w Szebniach, 30 kwietnia 2015 roku, odwiedziły przedszkolaki z ochronki w Szebniach.

Dzieci rozpoczęły spotkanie od piosenki, która przeniosła wszystkich uczestników w ciekawe miejsca naszego kraju. Wspólnie odwiedziliśmy Zakopane, podziwialiśmy piękne widoki na slajdach. W Krakowie dzieci zwiedziły Wawel, Kościół Mariacki i pomnik Smoka Wawelskiego. Kolejną stacją była stolica Polski – Warszawa. Odwiedziliśmy także miasto słynące z pierników – Toruń, a naszą przygodę zakończyliśmy w Gdańsku.

Przedszkolaki aby udowodnić, że są dumnymi, małymi Polakami odpowiedziały na kilka pytań związanych z naszym krajem. Z krótkiego filmu dowiedziały się również jakie są symbole narodowe naszego państwa, i że trzeba je szanować.

Maluchy krocząc dumnie z flagami w ręku, z pewnością przypomniały mieszkańcom naszej miejscowości o zbliżającym się: Święcie Pracy, Dniu Flagi i Konstytucji 3 maja, i o tym że powinniśmy być dumni z naszego kraju, jego historii i z naszych barw narodowych.

(GBP w Jaśle z/s w Szebniach)

SŁOWA KLUCZOWE