Sport | rekreacja | turystyka

Półfinał Mistrzostw Polski Młodziczek w piłce siatkowej

W miniony weekend (18-19.04) w Rumii młodziczki UKS „MOSiR” Jasło walczyły w turnieju półfinałowym o Mistrzostwo Polski w sezonie 2014/2015.

Fot. © archiwum UKS "MOSiR" Jasło
Fot. © archiwum UKS „MOSiR” Jasło

W pierwszym pojedynku jasielskie siatkarki zmierzyły się z mistrzem województwa śląskiego, ekipą MKS ZORZA Wodzisław Śląski. Niestety od pierwszych piłek ten mecz nie układał się po myśli naszych dziewcząt, wysoki zespół Zorzy wykorzystywał przewagę wzrostu na siatce oraz błędy w przyjęciu naszych zawodniczek i ostatecznie wygrywa to spotkanie 2:0 (25:16, 25:11).

Drugie spotkanie w sesji wieczornych gier to mecz z gospodarzem turnieju APS Rumia. Pierwszy set od początku toczył się punkt za punkt. Nasze zawodniczki wyszły na ten mecz bardziej skoncentrowane, co było widać w każdym elemencie gry jasielskiego zespołu. Dobra gra w zagrywce jak również w ataku naprzeciw wysokiemu zespołowi z Rumii przynosiła korzyści punktowe. Końcówka zarówno pierwszego i drugiego seta należała jednak do gospodarzy którzy wygrywają 2:0 (25:21, 25:23).

Ostatni pojedynek to mecz z ubiegłorocznym Mistrzem Polski w kategorii młodziczek zespołem KS PAŁAC Bydgoszcz. Dziewczęta stać było na wyrównaną walkę w obu partiach tylko do połowy setów. Później inicjatywę przejmowały zawodniczki Mistrza Polski doprowadzając do zwycięstwa nad naszym zespołem 2:0 (25:13, 25:11). Awans do finału Mistrzostw Polski uzyskały zespoły APS Rumia oraz KS PAŁAC Bydgoszcz.

Jasielski zespół kończy ten sezon wśród 16 najlepszych zespołów w Polsce, co jest niewątpliwie największym sukcesem młodzieżowej siatkówki w ostatnim czasie w Jaśle.

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim rodzicom którzy w bardzo licznej grupie udali się nad morze aby dopingować swoje pociechy.

UKS „MOSiR” Jasło: Julia Adam, Kinga Buba, Kamila Cholewiak, Ewelina Gomułka, Zuzanna Chrzanowska, Weronika Kosiba, Wiktoria Kotulak, Patrycja Maczuga (kapitan), Aleksandra Michalec, Emilia Osika, Daria Pykosz, Natalia Setlak (libero). Trener: Tomasz Janusz.

(UKS „MOSiR” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE