Kultura | rozrywka | edukacja

Rumunia dla początkujących (zapowiedź)

Jak spędzić urlop w Rumunii? Jak dojechać, co zobaczyć, gdzie spać? Na te i inne pytania odpowie Tomasz Dobrowolski podczas kolejnego spotkania Jasielskiego Klub Podróżnika, które odbędzie się 8 kwietnia 2015 r. o godz. 17.00 w Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, ul. Kościuszki 47.

Według wielu z nas Rumunia to dziki kraj, z dziurawymi drogami, pełen żebrzących dzieci i złodziei. Ale coraz więcej osób, które odwiedziło Rumunię zachęca do konfrontacji rzeczywistości ze stereotypami.

Na spotkaniu Tomasz Dobrowolski opowie jak można samemu zaplanować urlop w tym pełnym nieodkrytych atrakcji kraju. Dowiemy się co nieco o specjałach i smakołykach lokalnej kuchni m.in. podwędzanych świńskich uszach czy smalcu z żurawiną. Poznamy dogodne trasy dojazdu oraz miejsca noclegowe i przykładowe ceny w motelach, pensjonatach i hotelach.

Zobaczymy również najciekawsze miejsca m.in. bajkowy zamek Drakuli w Branie, pałace Peles i Pelisor, znajdujące się w kompleksie miasta Sinaia oraz szosę Transfogaraską, przebiegającą przez najwyższe pasmo górskie.

Współorganizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Podróżników „Za Horyzont”.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE