Kultura | rozrywka | edukacja

Uczniowie ZST dali odpór terrorystom!

Huk wystrzałów, wybuchy, jęki rannych, radość ocalonych… 20 kwietnia rozpoczęły się zmagania w turnieju Counter Strike: Global Offensive o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle.

Finaliści turnieju. Fot. © archiwum Szkoły (x4)
Finaliści turnieju. Fot. © archiwum Szkoły (x4)

Counter Strike to gra taktyczna rozgrywana w kooperacji drużynowej, polegająca na walce antyterrorystów z terrorystami, w której jedna ze stron musi bronić bombsite’u (miejsca gdzie podkłada się bombę) lub uwolnić zakładników, a druga podłożyć bombę albo pilnować zakładników.

Do turnieju przystąpiło 12 drużyn, toczących między sobą zmagania w systemie pucharowym. Walka była ciężka i wyczerpująca, czasem nawet bratobójcza (dwóch kuzynów w rywalizujących drużynach). Wirtualne zmagania powodowały ogromne emocje, które, wbrew obiegowym opiniom, nie przenosiły się jednakowoż do świata realnego.

Do półfinałów zakwalifikowały się cztery drużyny, których rozgrywki rozpoczęły się 23 kwietnia: Cebularis, MEFEDRON, Team Frogbite i WooDPackerS, rozgrywka o miejsce III toczyła się pomiędzy dwoma ostatnimi. Po meczu oddanym walkowerem przez Team Frogbite, miejsce
na podium ostatecznie przypadło WooDPackerS.

W dniu 29 kwietnia, podczas VIII Jasielskiego Pikniku Zawodowego odbył się finał Turnieju, transmitowany dla publiczności przez szkolną sieć oraz na zewnątrz. Po zaciętej, morderczej walce ostatecznie zwycięzcą turnieju została drużyna MEFEDRON, drugie miejsce przypadło Cebularis.

I miejsce
I miejsce
II miejsce
II miejsce
III miejsce
III miejsce

Laureaci otrzymali puchary, medale i dyplomy z rąk zastępcy dyrektora Zespołu Szkół Technicznych mgr Krystyny Myśliwiec.

Organizację turnieju zawdzięczamy Samorządowi Zespołu Szkół Technicznych, pod opieką mgr Anny Kijak oraz firmie OvenServers, która również sponsorowała turniej i zajmowała się stroną techniczną, a także hojnym darczyńcom, takim jak Adams Computers oraz hurtownia elektryczna FHU ELEKTRO-TECH. Mamy nadzieję, że turniej wpisze się na stałe w kalendarium szkoły, że będziemy w stanie zaprosić drużyny z zewnątrz i zareklamować kolejnych sponsorów.

Zapraszamy na stronę Zespołu Szkół Technicznych na Facebook’u oraz cs.ovens.pl, gdzie dostępne są szczegółowe informacje dotyczące rozgrywek i jeszcze więcej zdjęć.

(Samorząd ZST i OvenServers)

SŁOWA KLUCZOWE