Informacje

W trakcie ścinki drzewo przewróciło koparkę

Policjanci ustalają okoliczności wypadku przy pracy, do którego doszło wczoraj w Trzcinicy. Podczas wyrębu upadające drzewo przewróciło koparkę. W wyniku zdarzenia ranny został mężczyzna stojący na schodach kabiny koparki, trafił do szpitala.

Fot. © KPP w Jaśle
Fot. © KPP w Jaśle

Pracujący na miejscu wypadku policjanci wstępnie ustalili, że pracownicy prywatnej firmy prowadzili w Trzcinicy wycinkę przydrożnych drzew na zlecenie zarządcy drogi. W trakcie wyrębu jedno z drzew połączyli łańcuchem z łyżką koparki, aby nadać mu właściwy kierunek upadku. W trakcie ścinki upadające drzewo przewróciło koparkę, uszkodziło linię energetyczną i przydrożne ogrodzenie.

Wskutek wypadku obrażeń doznał 54-letni mężczyzna stojący w chwili zdarzenia na schodach kabiny koparki. Pokrzywdzony karetką pogotowia został zabrany do jasielskiego szpitala, gdzie pozostał na leczeniu. Operator koparki nie ucierpiał w zdarzeniu, był trzeźwy.

Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, ustalili świadków, informację o wypadku przekazali Państwowej Inspekcji Pracy. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

Fot. © KPP w Jaśle
Fot. © KPP w Jaśle

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE