Kultura | rozrywka | edukacja

Z pasją i zapałem – Anna Czerwińską-Rydel w jasielskiej MBP

Kim byli Jan i Elżbieta Heweliusz, Gabriel Daniel Fahrenheit i Witold Lutosławski? Jak się rozwijali i co sprawiło, że ich talent oraz ciekawe pomysły zaskoczyły świat? Biografie słynnych osób z perspektywy małych i dużych poznali uczestnicy spotkań autorskich z Anną Czerwińską-Rydel w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

Fot. © Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle
Fot. © Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

24 kwietnia z autorką spotkali się członkowie Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle, natomiast 28 kwietnia Anna Czerwińska-Rydel spotkała się z członkami Dyskusyjnego Klubu Książki „Zaczytani” oraz z młodzieżą z Gimnazjum nr 1 w Jaśle. Spotkania odbyły się z okazji Światowego Dnia Książki.

Wspólnie autorką przenieśliśmy się do świata nauki i muzyki, by prześledzić drogę do sukcesu pozornie zwyczajnych bohaterów. Przekonaliśmy się, że warto mieć marzenia i realizować swoje pasje. Nie zabrakło także pytań o to, skąd autorka czerpie pomysły do swoich książek i jak rozpoczęła się jej przygoda z pisaniem.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” prowadzonego przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE