Informacje

Agitują na rzecz Andrzeja Dudy

„Andrzej Duda – to się uda!” – parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości: senator Alicja Zając oraz poseł Bogdan Rzońca zachęcali dzisiaj mieszkańców ziemi jasielskiej do udziału w niedzielnych wyborach prezydenckich i głosowania za kandydaturą Andrzeja Dudy. Oboje podkreślali, że jest to osoba dialogu społecznego, pełna energii i zapału do rozwiązywania codziennych problemów z jakimi borykają się Polacy oraz budowania nowoczesnego wizerunku naszego kraju na arenie międzynarodowej.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości, za pośrednictwem lokalnych środków masowego przekazu, przedstawili list jaki Andrzej Duda wystosował na pięć dni przed zakończeniem kampanii wyborczej do Polaków, z prośbą o poparcie własnej kandydatury.

Jest on odpowiedzią na nierzetelne (według przedstawicieli partii Jarosława Kaczyńskiego) traktowanie kandydata PiS-u przez część mediów, które przez ostatnie tygodnie relacjonują przebieg kampanii wyborczej.

Pozostało już tylko pięć dni kampanii wyborczej. Stąd nasza pełna mobilizacja, ponieważ Andrzej Duda jest najlepszym kandydatem do piastowania urzędu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Z pełną odpowiedzialnością możemy Państwu polecić takiego kandydata. – mówi senator Alicja Zając.

Zachęcamy wszystkich wyborców, sympatyków Andrzeja Dudy oraz Prawa i Sprawiedliwości do przeczytania tego listu, ponieważ w tym krótkim, ale bardzo treściwym liście zawarł swój podstawowy program dla Polaków, dla narodu polskiego, dla państwa polskiego i dla polskiej gospodarki. Wspomina tutaj o tym, że będzie prezydentem sprzeciwiającym się takiemu wiekowi emerytalnemu jaki jest w tej chwili. Będzie chciał powrócić do poprzedniego wieku emerytalnego, gdzie kobiety nie będą musiały tak długo pracować jak chce tego obecna koalicja PO-PSL. Jest tu mowa o tym, że będzie sprzeciwiał się wyprzedaży lasów, że będzie chronił polską ziemię przed wykupem. Jest tu informacja, że będzie chciał się zainteresować losem starszych i młodszych Polaków, którzy w naszym kraju powinni znaleźć godne warunki do pracy i do życia. – powiedział poseł na Sejm RP Bogdan Rzońca.

Czterema głównymi filarami programu wyborczego Andrzeja Dudy są: rodzina, praca, bezpieczeństwo i dialog. Po objęciu władzy w kraju kandydat Prawa i Sprawiedliwości chciałby m.in.: powrócić do poprzedniego wieku emerytalnego, zlikwidować Narodowy Fundusz Zdrowia, przywrócić dawny system oświaty (ośmioklasowe szkoły podstawowe i czteroletnie licea), utrzymać walutę narodową, odbudować polską gospodarkę, uniezależnić nasz kraj energetycznie, stworzyć nowoczesną wieś.

W zaprezentowanych dzisiaj przez parlamentarzystów materiałach wyborczych Andrzej Duda składa Polakom dziesięć zobowiązań:
1. Będę Prezydentem, który słucha i służy obywatelom;
2. Będę Prezydentem dialogu, porozumienia i rozmowy;
3. Będę Prezydentem, który przywróci Polakom zaufanie do państwa i poczucie godności;
4. Będę Prezydentem, który troszczy się o bezpieczeństwo Polaków;
5. Będę Prezydentem, który buduje państwo uczciwe i sprawiedliwe;
6. Będę Prezydentem, który z troską i zrozumieniem odnosi się do każdego obywatela;
7. Będę Prezydentem Polski przyszłości. Silnego, sprawnego państwa w centrum zjednoczonej Europy;
8. Będę Prezydentem Polski dumnej ze swojej historii, swoich przodków i korzeni, Polski, która pamięta i czci swoich bohaterów;
9. Będę Prezydentem, który nie unika trudnych sytuacji, który nie ucieka, kiedy powinien być arbitrem;
10. Będę Prezydentem aktywnym, który chce korzystać z inicjatywy ustawodawczej.

Jesteśmy bardzo optymistycznie nastawieni na dobry wynik wyborczy, ponieważ Polska w osobie Andrzeja Dudy ma znakomitego kandydata na prezydenta: prawnika, pracującego w Sejmie, pracującego w Parlamencie Europejskim, pracującego w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. To jest człowiek, który ma bardzo dobre wykształcenie, bardzo duże doświadczenie i pełen wigoru do życia politycznego. Właśnie tak aktywnego prezydenta, a nie „śpiącego” nam potrzeba. – podkreśla Rzońca.

W ocenie naszych przedstawicieli w polskim parlamencie, kampania wyborcza Andrzeja Dudy była niezwykle otwarta.

Każdy może podejść, zapytać, przywitać się, porozmawiać. Zupełnie inaczej wygląda ta kampania niż kampania Bronisława Komorowskiego, gdzie jest cenzura, gdzie zakleja się ludziom usta tak jak to miało miejsce w Rzeszowie. Andrzej Duda bardzo wyraźnie stawia na gospodarkę. W tym liście wyraźnie napisał, że chciałby, żeby odrodził się polski przemysł, żeby Polacy zarabiali godnie w naszym kraju. Ja myślę, że to jest bardzo dobra oferta dla młodych ludzi, bo Andrzej Duda sam jest młodym człowiekiem. Wydaje mi się, a wręcz jestem pewien, że trafi z własnymi pomysłami do młodych ludzi, którzy chcieliby tu w Polsce – oczywiście szanując możliwości wyjazdów zagranicznych – pracować, zakładać rodziny, mieszkać, opiekować się swoimi starszymi rodzicami. Andrzej Duda jest kandydatem, który ma dużo pomysłów. – powiedział poseł Bogdan Rzońca.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / Damian PALAR

Zarówno Alicja Zając, jak i Bogdan Rzońca podkreślają, że po raz pierwszy w wyborach prezydenckich kandydata Prawa i Sprawiedliwości popiera zjednoczona prawica, w tym Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro, Prawica RP Marka Jurka oraz Polska Razem Jarosława Gowina.

To świadczy o tym, że wszyscy zwarliśmy szyki i idziemy w jednym szeregu, aby nasz kandydat dr Andrzej Duda 10 maja odniósł zwycięstwo. Andrzej Duda – to się uda! – podkreślają oboje.

Alicja Zając zaapelowała do mieszkańców ziemi jasielskiej o udział w niedzielnym głosowaniu.

Polecamy naszego kandydata i prosimy o udział w wyborach, abyśmy oddali ten drobny gest dla naszej Ojczyzny. Zwłaszcza po tych obchodach dni majowych. Wspominaliśmy wczoraj fakty historyczne, które przypomniały nam o wielkości Polski, ale również o jej upadku i wielu latach niewoli. Dzisiaj chcemy, aby Polska była wolna i odzyskała należne miejsce wśród krajów europejskich. O to walczymy również oddając swój głos w wyborach 10 maja 2015 roku. – powiedziała.

W niedzielę o urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ubiegać się będzie jedenastu kandydatów (w kolejności alfabetycznej): 48-letni Grzegorz Braun (wykształcenie wyższe w zakresie filologii polskiej, reżyser i publicysta, nie należy do partii politycznej), 42-letni Andrzej Duda (wykształcenie wyższe prawnicze, poseł do Parlamentu Europejskiego, członek Prawa i Sprawiedliwości), 40-letni Adam Jarubas (wykształcenie wyższe historyczne, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego), 62-letni Bronisław Komorowski (wykształcenie wyższe historyczne, obecny Prezydent Polski, nie należy do partii politycznej, rekomendowany przez Platformę Obywatelską RP), 72-letni Janusz Korwin-Mikke (wykształcenie wyższe filozoficzne, poseł do Parlamentu Europejskiego, rekomendowany przez partię KORWiN), 50-letni Marian Kowalski (wykształcenie podstawowe, bezrobotny, rekomendowany przez Ruch Narodowy), 51-letni Paweł Kukiz (wykształcenie średnie, muzyk, nie należy do partii politycznej), 36-letnia Magdalena Ogórek (wykształcenie wyższe historyczne, nauczyciel akademicki, nie należy do partii politycznej, rekomendowana przez SLD), 50-letni Janusz Palikot (wykształcenie wyższe filozoficzne, poseł na Sejm RP, rekomendowany przez Twój Ruch), 39-letni Paweł Tanajno (wykształcenie wyższe w zakresie zarządzania, doradca do spraw przedsiębiorców, rekomendowany przez Demokrację Bezpośrednią) oraz 40-letni Jacek Wilk (wykształcenie wyższe prawnicze, adwokat, rekomendowany przez Kongres Nowej Prawicy).

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE