Na drogach

Dwa wypadki, ośmioro poszkodowanych

Cztery uszkodzone samochody i osiem poszkodowanych osób to bilans dwóch wypadków, do których doszło wczoraj na drogach powiatu jasielskiego. W Jaśle na skutek najechania zderzyły się trzy pojazdy, w Osieku Jasielskim samochód osobowy wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w betonowy przepust. Okoliczności obu zdarzeń będą szczegółowo wyjaśniane przez Policję.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Do pierwszego wypadku doszło około godziny 13:30 na ulicy świętego Jana z Dukli w Jaśle. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym Fiat Cinquecento jadąc drogą wojewódzką nr 992 od strony Nowego Żmigrodu w kierunku centrum miasta prawdopodobnie nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył poprzedzającego go samochodu dostawczego Nissan NV200, z kolei którego siła uderzenia popchnęła na tył Volkswagena Passata.

W zdarzeniu ucierpiało łącznie pięć osób – mężczyźni w wieku od 20 do 33 lat (mieszkańcy gminy Nowy Żmigród oraz Krosna). Wszyscy trafili do szpitala. U jednej z poszkodowanych osób lekarz dyżurny stwierdził wstrząśnienie mózgu, kwalifikując obrażenie jako skutkujące rozstrojem zdrowia powyżej siedmiu dni. Pozostali po przebadaniu zostali wypisani do domów.

Przez kilka godzin ruch na drodze wojewódzkiej nr 992 relacji Jasło-Nowy Żmigród był prowadzony w tym miejscu wahadłowo.

Na miejsce została zadysponowana ponadto sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej.

Pięć godzin później miał miejsce wypadek na drodze powiatowej w miejscowości Osiek Jasielski. Według wstępnych informacji, kierujący samochodem osobowym Audi A4 jechał od strony Nowego Żmigrodu. 18-letni mieszkaniec Jasła prawdopodobnie nie dostosował prędkości i na niewielkim łuku drogi stracił panowanie nad kierownicą. Pojazd zjechał z jezdni wprost do przydrożnego rowu, uderzając tam czołowo w betonowy przepust.

Razem z nim pojazdem podróżowały dwie kobiety w wieku 41 i 65 lat – obie to mieszkanki Jasła.

Fot. © KPP w Jaśle
Fot. © KPP w Jaśle
Fot. © KPP w Jaśle
Fot. © KPP w Jaśle

Poszkodowanymi zajął się specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego z podstacji Pogotowia Ratunkowego w Nowym Żmigrodzie oraz strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle i Ochotniczej Straży Pożarnej w Skalniku. Ze względu na liczbę osób biorących udział w zdarzeniu konieczne było zadysponowanie dodatkowego zespołu ratownictwa medycznego z Jasła.

Starsza z kobiet z uwagi na charakter doznanych obrażeń ciała została hospitalizowana natomiast kierowcy i drugiej z pasażerek nic poważnego się nie stało.

Na miejscu obu wypadków pracowała policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza, której zadaniem było zabezpieczenie materiału dowodowego niezbędnego do szczegółowego wyjaśnienia okoliczności w toku prowadzonych postępowań.

Wszyscy kierujący pojazdami byli trzeźwi.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

Back to top button