Kultura | rozrywka | edukacja

Jak Cię widzą, tak Cię piszą (zapowiedź)

Jasielski Dom Kultury zaprasza na kolejne spotkanie z Marią Bujas – Łukaszewską, aktorką, autorką „Akademii Dobrych Manier” – programu realizowanego w krakowskich szkołach średnich od 2002 roku.

Wykład dotyczący protokołu dyplomatycznego i wystąpień w miejscach publicznych odbędzie się w ramach 63. Studni Kulturalnej 22 maja o godz. 17.00. w budynku dawnego kina Syrena. Zaproszenia na spotkanie są do odebrania w sekretariacie JDK, przy ul. Modrzejewskiego 12.

Maria Bujas – Łukaszewska, absolwentka PWST w Krakowie oraz Studium Pedagogicznego dla Absolwentów Szkół Wyższych, menager ds. szkoleń w firmie Cracow Union, stażystka Departamentu Protokołu Dyplomatycznego w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, specjalistka ds. kulturalno – oświatowych w Nordic House.

Aktorka pracuje z menagerami, urzędnikami, politykami i samorządowcami. Szkoli z savoir – vivre’u etykiety biznesu, elementów protokołu dyplomatycznego, wystąpień publicznych. Jest również konsultantem Polskiego Radia Pr. II oraz TVN24 oraz Radia RMF FM.

Prelegentka była już gościem Studni Kulturalnej w marcu ubiegłego roku. Wówczas w blisko dwugodzinnym wykładzie przedstawiła podstawowe zasady właściwego zachowania w mniej i bardziej oficjalnych sytuacjach towarzyskich oraz w miejscach publicznych.

Maria Bujas – Łukaszewska znana jest m.in. z takich seriali jak: „Prawo Agaty”, „Lekarze”, „Komisarz Alex”, „Szpilki na Giewoncie”, „ Na Wspólnej”, „Plebani”, „Na dobre i na złe”, „Klan” oraz filmu „Ile waży koń trojański”.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE