Na drogach

Kolizja na Krakowskiej: „ciężarówką” najechał na tył samochodu

Około godziny 14:00 w Jaśle na ulicy Krakowskiej (odcinek drogi krajowej nr 73) ciągnik siodłowy najechał na samochód osobowy, który wykonywał manewr skrętu w lewo. W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba. Na czas prowadzonych działań droga była całkowicie zablokowana.

Fot. © terazJaslo.pl / Marcin PAŁAC
Fot. © terazJaslo.pl / Marcin PAŁAC

Z zebranych informacji wynika, iż kierujący samochodem ciężarowym marki DAF na ukraińskich tablicach rejestracyjnych poruszał się w kierunku Kołaczyc. W Jaśle na ulicy Krakowskiej prawdopodobnie na skutek niezachowania należytej ostrożności najechał na tył samochodu osobowego marki Renault Laguna, który w tym czasie wykonywał manewr skrętu w lewo.

W zdarzeniu poszkodowana została kierująca samochodem osobowym 37-letnia mieszkanka gminy Brzyska. Po udzieleniu jej pomocy została przetransportowana przez zespół ratownictwa medycznego do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle na dalsze badania. Jak się później okazało kobieta doznała ogólnych potłuczeń ciała, nie wymagających dalszej hospitalizacji.

Policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza, która pracowała na miejscu zdarzenia zabezpieczyła ślady, dokonała oględzin oraz sporządziła dokumentację fotograficzną.

Na miejscu zdarzenia pracowała sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej (KSRG) w Kołaczycach. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyciągnięciu kobiety z samochodu razem z załogą Pogotowia Ratunkowego, odłączeniu akumulatorów oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych.

Na czas prowadzonych czynności droga była całkowicie zablokowana. Dla samochodów osobowych wyznaczono objazdy.

090515(2)

090515(3)

090515(4)

090515(5)

090515(6)

090515(7)

090515(8)

Marcin Pałac
m.palac@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE