Na drogach

Pięcioro rannych po zderzeniu dwóch pojazdów i dachowaniu jednego z nich

Pięć osób ucierpiało na skutek wypadku, do którego doszło w sobotę późnym wieczorem na drodze powiatowej relacji Kołaczyce – Sieklówka – Lubla. W miejscowości Bieździedza doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, w wyniku którego jeden z pojazdów wpadł do przydrożnego rowu i dachował. Poszkodowani karetkami Pogotowia Ratunkowego zostali przewiezieni do jasielskiego szpitala.

Zdjęcia dzięki uprzejmości jaslo112.wordpress.com ©

Do wypadku doszło tuż doszło po godzinie 22-giej na wysokości zabudowań podworskich w miejscowości Bieździedza (gmina Kołaczyce). Policjanci, którzy zajęli się wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia poinformowali na swojej stronie internetowej, że „kierowca Opla Corsy zaczął skręcać w lewo w momencie, gdy był wyprzedzany przez kierującego Volkswagenem Passatem. Samochody zderzyły się, po czym Passat wjechał do przydrożnego rowu i dachował.”

Pojazdami podróżowało w sumie pięć osób: dwie Oplem Corsą (kierowca – 23-letni mieszkaniec gminy Kołaczyce i pasażerka – 22-letnia mieszkanka gminy Tarnowiec) oraz trzy Volkswagenem Passatem (kierowca i dwóch pasażerów – 19-letni mieszkańcy Jasła).

Do działań ratowniczych zostały skierowane dwa podstawowe zespoły ratownictwa medycznego, samochody ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle i Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołaczycach (jednostka włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego) oraz Policja.

Po udzieleniu pomocy medycznej poszkodowani zostali przewiezieni karetkami Pogotowia Ratunkowego do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Najpoważniej ucierpiał kierowca Opla, który doznał urazu głowy. Pozostali uczestnicy mieli więcej szczęścia. Życie żadnej z osób nie jest zagrożone.

Policjanci ustalili, że obaj kierowcy byli trzeźwi.

Grupa dochodzeniowo-śledcza z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle sporządziła stosowną dokumentację ze zdarzenia: dokonała oględziny miejsca i uszkodzonych pojazdów, zabezpieczyła ślady na jezdni oraz wykonała zdjęcia.

W związku z wypadkiem droga powiatowa relacji Kołaczyce – Sieklówka – Lubla była przez kilka godzin całkowicie zablokowana.

Dokładne okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE