Na drogach

Stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 63 km/h. 22-letni mężczyzna został ukarany mandatem karnym i 10 punktami. Zgodnie z nowymi przepisami uprawnienie do kierowania pojazdami odzyska za 3 miesiące.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Wczoraj wieczorem policjanci ruchu drogowego prowadzili radarowy pomiar prędkości na drodze w miejscowości Łubno Opace. Około godz. 21 zatrzymali kierowcę osobowego mitsubishi, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 113 km/h. Za kierownicą samochodu siedział 22-letni mieszkaniec gminy Tarnowiec. Przekroczył dozwoloną prędkość o 63 km/h, więc policjanci zgodnie z nowymi przepisami zatrzymali mu prawo jazdy. Kierowca został również ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych i 10 punktami karnymi.

Przypominamy, że od 18 maja obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym, polegające w szczególności na kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości, powodowaniu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rażącym przekraczaniu dopuszczalnej prędkości czy kierowaniu pojazdem pomimo nieposiadania do tego stosownych uprawnień.

Zgodnie z nowymi przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta. Następnie zostanie ono przesłane do właściwego starosty, który – wydając decyzję administracyjną – formalnie zatrzyma ten dokument – za pierwszym razem na 3 miesiące.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE