Na drogach

Trzcinica: wymusił pierwszeństwo na motocykliście

20-letni motocyklista ucierpiał na skutek wypadku, do którego doszło w sobotę wieczorem w miejscowości Trzcinica (gmina Jasło). Kierowany przez niego pojazd zderzył się z dostawczym busem, którego kierowca prawdopodobnie wymusił pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniu dróg. Poszkodowany trafił do jasielskiego szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia Policja.

Fot. © terazJaslo.pl / Marcin PAŁAC
Fot. © terazJaslo.pl / Marcin PAŁAC

Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 21-wszej. Wyjaśnianiem okoliczności zajęli się funkcjonariusze skierowanego tam patrolu ruchu drogowego. Na podstawie przeprowadzonych oględzin miejsca wypadku, pojazdów biorących w nim udział oraz rozmów z jego uczestnikami wstępnie ustalono przebieg zdarzenia.

Kierujący samochodem dostawczym Opel Vivaro jechał drogą krajową nr 28 od strony Skołyszyna. Na skrzyżowaniu z drogą powiatową prowadzącą w kierunku centrum miejscowości mężczyzna siedzący za kierownicą pojazdu zdecydował się skręcić w lewo, prawdopodobnie nie ustępując pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka motocyklowi marki Yamaha. Na skutek podjętego manewru doszło do czołowo-bocznego zderzenia się pojazdów.

W zdarzeniu ucierpiał motocyklista. 20-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn został zabrany przez specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego do jasielskiego szpitala, gdzie została mu udzielona pomoc medyczna. Dwóm osobom jadącym Oplem nic się nie stało.

Funkcjonariusze ustalili ponadto, że obaj kierowcy w chwili zdarzenia byli trzeźwi.

Na czas prowadzonych działań ratowniczych droga krajowa nr 28 relacji Jasło-Skołyszyn była całkowicie zablokowana, później policjanci wespół ze strażakami kierowali ruchem wahadłowo do czasu sporządzenia dokumentacji, usunięcia uszkodzonych pojazdów i uprzątnięcia jezdni z pozostałości powypadkowych.

Zabezpieczeniem oraz oświetleniem terenu działań zajęli się strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Z uwagi na charakter doznanych przez motocyklistę obrażeń ciała zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy. Jego dokładne przyczyny i okoliczności będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE