Na drogach

Uderzył w betonowe elementy mostu

Jedna osoba ucierpiała w zdarzeniu drogowym, do którego doszło po południu w Jaśle. Na ulicy Mickiewicza kierujący samochodem osobowym prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowe elementy mostu na rzece Wisłoce. Z obrażeniami ciała został przewieziony karetką Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Okoliczności będą wyjaśniane w toku prowadzonego przez policjantów postępowania.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR (x7)
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR (x7)

Z dotychczas zebranych informacji wynika, że samochód osobowy Volkswagen Passat jechał ulicą Mickiewicza (fragment drogi powiatowej nr 1313R Jasło-Błażkowa) w kierunku centrum miasta. Pokonując łuk jezdni przed mostem na rzece Wisłoce kierujący pojazdem prawdopodobnie stracił panowanie nad kierownicą, w wyniku czego pojazd zjechał na prawą stronę i z całym impetem uderzył w betonowe elementy bariery mostu oraz znak drogowy informujący o nazwie rzeki. Ten, siłą uderzenia, został wyrwany z ziemi i spadł ze skarpy.

35-letni mieszkaniec gminy Brzyska, który siedział za kierownicą pojazdu, był przytomny. Pomocy medycznej udzieliła mu załoga przybyłej na miejsce karetki Pogotowia Ratunkowego. O zdarzeniu została zaalarmowana również Straż Pożarna (zadysponowano sekcję ratownictwa technicznego z pobliskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej) oraz Policja. Poszkodowany został przewieziony do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Policjanci ustalili, że w chwili wypadku był trzeźwy.

Czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia prowadziła na miejscu policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza, która wykonała oględziny uszkodzonego pojazdu, zabezpieczyła ślady ujawnione na jezdni oraz sporządziła dokumentację fotograficzną.

W związku z zaistniałym zdarzeniem jeden pas jezdni został wyłączony z użytkowania. Policjanci ruchu drogowego przez cały czas kierowali ruchem wahadłowo.

Dokładne przyczyny będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

020515(2)

020515(3)

020515(4)

020515(5)

020515(6)

020515(7)

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE