Kultura | rozrywka | edukacja

V Majowa Noc z JDK (zapowiedź)

Już po raz piąty Jasielski Dom Kultury organizuje Majową Noc, adresowaną do mieszkańców Jasła i okolic. Celem imprezy jest prezentacja szerokiej działalności artystycznej placówki, zachęcenie do korzystania z naszej oferty, zarówno przez najmłodszych, jak i starszych.

Majowa Noc 2015 z JDK

Wspólne świętowanie rozpocznie się 15 maja br. o godz. 15.00 koncertem „Muzyka, muzyka, tkliwa dynamika” w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Państwowej i Prywatnej Szkoły Muzycznej i i II st. w Jaśle. Godzinę później Eko – Piekarnia z Łężan zaprasza do pieczenia i degustacji „chleba naszego powszedniego”, a o godzinie 17.00 odbędzie się spektakl dla dzieci pt. „Prot i Filip”, w wykonaniu aktorów Teatru OdSkocznia w Warszawie. Artyści Sebastian Skoczeń i Tomasz Korczyk przedstawią zabawne przygody dwóch tytułowych przyjaciół. Prot i Filip są znani z tego, że robią sobie nawzajem niesamowite figle, ale też nie mogą bez siebie żyć. To śmieszna opowieść, która poprzez dowcipne dialogi i zaskakujące sytuacje mówi o tym, jak ważna jest przyjaźń.

Koncert pt. „Z nutami zamiast gwiazd”, w wykonaniu dzieci i młodzieży odbędzie się o godz. 18.00. Swoje osiągnięcia zaprezentują zespoły artystyczne i soliści uczęszczający na zajęcia do Jasielskiego Domu Kultury.

Tegorocznej Majowej Nocy z JDK towarzyszyć będą „Miejskie pejzaże” – wystawa obrazów namalowanych przez artystów związanych z Jasłem. Prace będzie można obejrzeć w holu dawnego kina Syrena. A dla miłośników komedii mamy dwie propozycje: spektakl teatralny „Mój boski rozwód” – monodram Anny Demczak, aktorki teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie oraz film francuski pt. „Przychodzi facet do lekarza”.

„Mój boski rozwód” to dowcipna, błyskotliwa i inteligentna powieść o miłości, zdradzie, przyjaźni i seksie, o przemijaniu i radości życia, o kobiecych tęsknotach i odwiecznych problemach w relacjach damsko-męskich.

Majową Noc z JDK 2015 zakończy komedia Dany’ego Boona – historia 40-letniego hipochondryka. Romain Faubert żyje w przekonaniu, że jego organizm jest kłębowiskiem bakterii, wirusów i wszelkiego rodzaju chorób. Niestety zadręcza tym swojego jedynego przyjaciela – doktora Zvenkę, który każdego dnia przekonuje Romaina o tym, że jego schorzenia są urojone. Miarka się przebiera, gdy Romain zakochuje się w siostrze doktora. Zvenka nie podziela poglądu, iż miłość jest lekarstwem na wszystko. Wprowadza więc w życie własny plan wyleczenia hipochondryka. Wstęp zarówno na spektakl, jak i film jest bezpłatny.

Tegoroczna Majowa Noc odbędzie się w dawnym kinie Syrena oraz na deptaku.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE