Kultura | rozrywka | edukacja

VII Powiatowy Konkurs Recytatorski Alfabet Przyrody

50 uczniów ze szkół podstawowych powiatu jasielskiego wzięło udział (26.05) w konkursie recytatorskim, który zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle.

Uczestnicy w kategorii klas I - III Fot. © Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle
Uczestnicy w kategorii klas I – III
Fot. © Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle
Uczestnicy w kategorii klas IV - VI Fot. © Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle
Uczestnicy w kategorii klas IV – VI
Fot. © Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle

Tematem konkursu była twórczość autorów opisujących w swoich tekstach przyrodę. Młodzi recytatorzy sięgali po teksty m.in. Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej, Aleksandra Fredry czy Jana Twardowskiego.

Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych – klasy I – III i IV – VI. Jury konkursowe w składzie: Anna Zalewska – kulturoznawca i animator kultury, Marta Gąsiorowska – dyrektor GOKiCz w Skołyszynie, Paweł Wałczyk – instruktor ds. kultury GOKiCz w Brzyskach po przesłuchaniu 23 recytatorów w młodszej kategorii wiekowej postanowiło przyznać równorzędne nagrody: Zofii Preisner z SP nr 1 w Jaśle, Oliwii Musze z SP nr 2 w Jaśle, Julii Momot z SP nr 2 w Jaśle, Filipowi Preisnerowi z SP nr 1 w Jaśle, Oliwii Wachowskiej z SP w Duląbce oraz Jakubowi Zole z SP w Duląbce.
Równorzędne wyróżnienia otrzymali: Aurelia Mędrek z NSP w Gliniku Polskim, Katarzyna Piekarz z SP w Brzyskach, Julia Dziędzioł z ZSPiG w Bieździedzy, Emilia Janik z ZS w Szebniach oraz Agnieszka Barzyk z SP w Duląbce.

Po przesłuchaniu 27 prezentacji w starszej kategorii wiekowej przyznano równorzędne nagrody: Zuzannie Kalecie z ZSPiG w Bieździedzy, Dagmarze Czapeczce z SP w Duląbce, Jonatanowi Maciejowskiemu z ZSPiG w Bieździedzy oraz Kamili Gajdzie z ZS w Szebniach. Równorzędne wyróżnienia otrzymali: Agnieszka Tuchowska z SP w Duląbce, Katarzyna Preisner z SP nr 1 w Jaśle, Natalia Gorgosz z SP w Opaciu, Marcelina Musiał z SP w Święcanach oraz Gabriela Banach z SP w Brzyskach.

Gośćmi konkursu byli członkowie Zarządu Powiatu w Jaśle oraz radni z Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu. Nagrody dzieciom oraz podziękowania dla nauczycieli wręczali: Starosta Jasielski Franciszek Miśkowicz, Członek Zarządu Powiatu Bogusław Kręcisz, przewodniczący Komisji Edukacji Antoni Salacha oraz dyrektor MDK Grażyna Leńczuk i wicedyrektor Małgorzata Piotrowska.

Starosta Franciszek Miśkowicz gratulował dzieciom sukcesów oraz wyraził zadowolenie z aktywności uczniów i nauczycieli poza codziennymi obowiązkami szkolnymi. Również gratulujemy laureatom i już dzisiaj zapraszamy na kolejne konkursy!

(MDK w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE