Kultura | rozrywka | edukacja

W ZSUiS: finał konkursu „Wszystko dla kobiet”

W Zespole Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle odbyło się (29.04) rozdanie nagród w III międzyszkolnym konkursie „Wszystko dla kobiet”. Uroczystość została zorganizowana w czasie trwania VIII Pikniku Zawodowego.

Fot. © archiwum Szkoły
Fot. © archiwum Szkoły

Konkurs był adresowany do gimnazjalistów oraz uczniów ZSUiS, a rozegrany został w trzech kategoriach, nawiązujących do głównych profili kształcenia prowadzonych przez szkołę, tj. „Stylizacja fryzjerska”, „Stylizacja i kreowanie wizerunku” oraz „Kreator dobrego smaku”. Nagrody zwycięzcom, a także drobne upominki i gadżety pozostałym uczestnikom konkursu wręczyła dr inż. Małgorzata Górka, przedstawicielka  Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie – honorowego patrona konkursu.

Uroczystość zakończyła się pokazem mody, przygotowanym specjalnie na tę okazję. Zaprezentowane stylizacje to prace zgłoszone do szkolnego konkursu na „Stylistę roku 2015”, którego tematem stało się „Flamenco i corrida – młodzieżowa moda z hiszpańskim temperamentem”. Autorkami konkursowych projektów strojów i fryzur inspirowanych hiszpańską kulturą były uczennice klas technikum technologii odzieży oraz technikum usług fryzjerskich i fryzjer. Przedstawione też zostały dwie stylizacje naszych uczennic zaprezentowane podczas tegorocznych Mistrzostw Szycia w krakowskiej Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru.

Fot. © archiwum Szkoły
Fot. © archiwum Szkoły

Zaprezentowane stylizacje ubiorów i fryzur, a także przygotowana w szkolnej pracowni cukierniczej przez przyszłych techników technologii żywności i cukierników prezentacja różnorodnych dekoracji cukierniczych, nawiązywały do tematyki zakończonego właśnie, tegorocznego konkursu „Wszystko dla Kobiet”. Mamy nadzieję, że staną się one impulsem do realizowania własnych pomysłów i zachęcą młodzież do udziału w następnych jego edycjach.

W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować naszym sponsorom, którzy obok ZSUiS, są fundatorami konkursowych nagród. Są to firmy: Janpol, Igmar, Restauracja „Pod Skałą”, Restauracja „U Schabińskiej”, Cukiernia „Keks”, Confection, Studio 04, salon fryzjerski „Ego”, zakład kosmetyczny „U Ewki”, zakład fryzjerski „Strefa Fryzur” oraz osoby prywatne. Pamiątkowe gadżety przekazała PWSZ w Krośnie.

Więcej informacji dotyczących obu konkursów oraz galeria zdjęć – na stronie internetowej szkoły.

(ZSUiS w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE