Informacje

Zbieraj nakrętki dla Kacperka

Jesteśmy rodzicami niepełnosprawnego Kacperka. Razem z córką Wiktorią mieszkamy w Jaśle. Chcielibyśmy prosić Państwa o pomoc w zbiórce plastikowych nakrętek na leczenie i rehabilitację naszego synka.

Kacperek Socha
Kacperek Socha

Kacperek urodził się 20 czerwca 2013 r. W drugiej dobie życia zachorował na sepsę, odmę opłucnową obustronną. Doszło do niewydolności oddechowej, niewydolności krążenia, nerki przestały pracować. Nikt z lekarzy nie dawał mu żadnych szans na przeżycie. Kacperek tydzień spędził pod respiratorem, wielokrotnie był resuscytowany. Doszło do niedotlenienia mózgu, w wyniku którego stwierdzono u Kacperka krwawienia śródczaszkowe IV stopnia, encefalopatię niedotlenieniowo-niedokrwienną oraz leukomalacje (dziury w mózgu). Kacperek choruje na mózgowe porażenie dziecięce w postaci czerokończynowego niedowładu spastycznego i ciężką padaczkę lekooporną – zespół westa. Nie wiemy czy widzi.

Kacperek 20 czerwca skończy dwa lata. Nie chodzi, nie siedzi. Wymaga codziennej, intensywnej i bardzo kosztownej rehabilitacji, dzięki której zaczyna pomału robić postępy. Oprócz tego Kacperek powinien kilka razy w roku uczestniczyć w turnusach rehabilitacyjnych.

Robimy wszystko żeby mu pomóc, by w przyszłości mógł być choć trochę samodzielny. Niestety koszty związane z leczeniem i rehabilitacją Kacpra są ogromne. Dlatego zbieramy nakrętki na ten cel. Są to zakrętki po wodach, sokach, kawie i innych artykułach spożywczych np. po mleku, zakrętki po kosmetykach np. po kremach, szamponach oraz zakrętki po różnych środkach czystości np. po płynach do prania itp. W akcje włączyło się już wiele szkół i przedszkoli.

Nakrętki można zostawiać również w Urzędzie Miasta w Jaśle na parterze.

Kacperek jest podopiecznym fundacji SŁONECZKO.

Wpłaty można przekazywać na konto:
Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECZKO”
Stawnica 33A, 77-400 Złotów
Spółdzielczy Bank Ludowy w Zakrzewie oddział Złotów
89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
w tytule wpłaty: 510/S Kacper Socha

Za każdą pomoc bardzo dziękujemy.

Katarzyna i Bartłomiej Socha

Back to top button