Na drogach

Zderzenie samochodów na skrzyżowaniu Jagiełły ze Słowackiego: troje poszkodowanych

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było prawdopodobnie przyczyną zdarzenia drogowego na jednym ze skrzyżowań w Jaśle. Na skutek zderzenia się samochodów osobowych ucierpiały trzy osoby. Jedną z poszkodowanych ratownicy medyczni wespół ze strażakami musieli ewakuować na zewnątrz pojazdu za pomocą deski ortopedycznej. Ranni karetkami Pogotowia Ratunkowego odwieziono do szpitala. Policja szczegółowo wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Około godziny 14:50 służby ratownicze otrzymały informację o zdarzeniu drogowym na ulicy Jagiełły w Jaśle z udziałem dwóch samochodów osobowych. Na miejsce zostały skierowane dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, podstawowy zespół ratownictwa medycznego oraz patrol Policji.

Po przyjeździe na miejsce stwierdzono, że w zdarzeniu uczestniczą dwa samochody osobowe: Toyota Corolla i Opel Vectra. W drugim z nich znajduje się jedna osoba poszkodowana – przytomna, zaś pozostali uczestnicy opuścili pojazdy o własnych siłach. Ratownicy medyczni wespół ze strażakami musieli ewakuować pasażerkę za pomocą deski ortopedycznej. Pomocy medycznej udzielono także dwóm pozostałym uczestnikom, a następnie przekazano im pod opiekę zadysponowanego na miejsce specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego. Uczestnicy wypadku zostali przewiezieni karetkami Pogotowia Ratunkowego do szpitala, gdzie przechodzą szczegółowe badania diagnostyczne.

Na skrzyżowaniu doszło do zderzenia dwóch pojazdów na skutek wymuszenia pierwszeństwa przejazdu przez jedno z nich. Nie wiemy z czyjej winy do tego doszło, to dopiero ustali Policja. Udzieliliśmy pomocy osobie poszkodowanej, przekazaliśmy ją załodze karetki Pogotowia, a dalsze działania będą polegały na zabezpieczeniu terenu oraz usunięciu płynów eksploatacyjnych z jezdni. – powiedział nam kierujący działaniami ratowniczymi asp. sztab. Piotr Źrebiec z JRG PSP Jasło.

Na czas prowadzonych działań ratowniczych oraz wyjaśnienia okoliczności przed policyjną grupę dochodzeniowo-śledczą ruch na odcinku od skrzyżowania z ulicą Krasińskiego do skrzyżowania z ulicą Kraszewskiego był całkowicie zablokowany.

Według wstępnej informacji przekazanej przez policjantów kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Do zdarzenia doszło prawdopodobnie na skutek wymuszenia pierwszeństwa przez kierującą samochodem Toyota Corolla, która na skrzyżowaniu z ulicą Słowackiego podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka pojazdowi Opel Vectra. Jednak dokładne okoliczności będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

110515(3)

110515(4)

110515(5)

110515(6)

110515(7)

110515(8)

110515(9)

110515(10)

110515(11)

110515(12)

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE