Sport | rekreacja | turystyka

AP Jasło wygrywa finał Deichmanna w Krośnie

AP Jasło rocznik 2004 grający w barwach Chorwacji wygrał (14.06) w Krośnie finał Minimistrzostw Deichmanna w kategorii U-11.

Fot. © archiwum Klubu
Fot. © archiwum Klubu

1/8 finału nasza drużyna zagrała z Brazylią. Początek nerwowy, gra nie układała się tak jak byśmy tego chcieli. Najważniejsze, że wygrywamy ten mecz 2:0 /2 – Mateusz Niedziałkowski/. W ćwierćfinale gramy z reprezentacją USA. Od początku do końca nasza dominacja. Szybko strzelone bramki pozwalają grać ładnie i skutecznie. Wygrana 7:0 /2 -P. Berkowicz, 2 M. Samborski, M. Niedziałkowski, M. Zabadała, P. Filipak/ bardzo ucieszyła naszych zawodników i kibiców. W półfinale gramy z rewelacją tych finałów reprezentacją Urugwaju. Zagraliśmy od początku do końca bardzo dobry mecz i wygrywamy zasłużenie 2:0 /P. Berkowicz, M. Niedziałkowski/. W drugim półfinale Argentyna wygrała 2:0 z Niemcami /UKS 6 Jasło/ i nie doszło do jasielskiego finału na Deichmannie. W meczu o 3 miejsce Urugwaj wygrywa z Niemcami 5:1 i zdobywa brązowe medale.

Finałowy mecz ułożył się nam bardzo dobrze. W 4 minucie M. Niedziałkowski strzela bramkę na 1:0. Później gra się wyrównała. W 8 minucie tracimy bramkę po rzucie rożnym. W drugiej połowie z każdą minutą gramy coraz lepiej. W 15 minucie Przemek Filipak strzela bramkę na 2:1. Po chwili ponownie P. Filipak trafia po raz drugi i prowadzimy 3:1. Do końca meczu kontrolujemy sytuację na boisku i w nagrodę oprócz złotych medali i pięknego pucharu mamy bilet na finałowy turniej do Wałbrzycha! W Wałbrzychu zagramy m.in. z Zawiszą Bydgoszcz, Koroną Kielce, Widzewem Łódź, Piastem Gliwice, Pogonią Szczecin i Śląskiem Wrocław.

Skład Chorwacji: Wiktor Potera, Szymon Tusiński, Mikołaj Zabadała, Adrian Więcek, Sebastian Ratuszniak, Paweł Berkowicz, Mateusz Niedziałkowski, Przemysław Filipak, Maciej Samborski, Wojciech Kotulak, trener Janusz Sokołowski.

Brawo drużyna, brawo trener, brawo kibice!

Fot. © archiwum Klubu
Fot. © archiwum Klubu

(AP Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE