Kultura | rozrywka | edukacja

BIBLIOletnisko w MBP w Jaśle (zapowiedź)

Chciałbyś przenieść się do krainy pełnej skrzatów i kwiatowych wróżek? Poznać mieszkańców morskich głębin oraz przekonać się jak arcyważne jest rymowanie i fantazjowanie. Nic prostszego! Od 1 lipca Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do udziału w cyklu zajęć wakacyjnych – BIBLIOletnisko, na który zapraszamy dzieci w wieku 5-12 lat.

Aktywny wypoczynek wypełniony głośnym czytaniem, dobrą zabawą i zdobywaniem wiedzy to jest to, czego podczas naszych wspólnych zajęć będzie co niemiara! Czy litery to dobre bajery Czym jest inicjał i pismo obrazkowe? Jak z esów-floresów, wzorów, wzorków i kolorków stworzyć prawdziwe dzieła sztuki?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzą poszukiwacze przygód w Czytelni Głównej eksplorujący biblioteczną Wyspę Wyobraźni. Najmłodsi będą mieli także okazję przekonać się jak powstaje dźwięk oraz zachwycić się współczesnymi wynalazkami podczas zajęć O rety! Roboty i rakiety! Wezmą udział w guzikowych hecach, przekonają się co łączy gibony i balony oraz odpowiedzą na pytanie, jak arcyważne jest rymowanie i fantazjowanie.

W Filii nr 1, biblioteczni poszukiwacze przygód wkroczą do krainy krasnali oraz kwiatowych elfów i wróżek, by z bliska przyjrzeć się życiu tych czarownych postaci. Wraz z Filią nr 2 dzieci przemierzać będą Rajską wyspę oraz poznawać sztukę szyfrowania. Natomiast wspólnie z Filią nr 3 najmłodsi staną się ekspertami savoir-vivre, stworzą wycieczkowy elementarz, poznają dobre maniery w utworach dla dzieci i przekonają się czym są stołowe manewry.

Zapraszamy do udziału we wspólnej zabawie!

Czytelnia Główna (ul. Kościuszki 47) środa 12.00
Filia nr 1 (ul. Sobniowska 34) środa 12.00
Fila nr 2 (ul. Kopernika 8) czwartek 12.00
Fila nr 3 (ul. Szopena 22) wtorek 12.00

Szczegółowy harmonogram spotkań dostępny na stronie.

Więcej informacji:
Katarzyna Zwolińska
dzieci@mbp.jaslo.pl
tel. 13 446 26 02, wew. 35

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE