Na drogach

Czołowe zderzenie „osobówek” na trasie Osobnica-Brzyście

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, w którym ucierpiały dwie osoby. Wczoraj popołudniu na drodze relacji Osobnica-Brzyście doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Poszkodowanymi zajęły się załogi przybyłych na miejsce karetek Pogotowia Ratunkowego.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Wczoraj po godzinie siedemnastej służby ratownicze przyjęły zgłoszenie o czołowym zderzeniu dwóch samochodów osobowych w miejscowości Osobnica (gmina Jasło), przysiółek „Wiśniówki”. Na miejsce zostały skierowane dwa zespoły ratownictwa medycznego (specjalistyczny i podstawowy), samochód ratowniczo-gaśniczy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz patrol ruchu drogowego.

Policjanci, którzy zajęli się wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia, wstępnie ustalili jego przebieg. Z dotychczas zgromadzonych informacji wynika, że samochód osobowy Skoda Fabia jechał w kierunku Jasła. Na jednym z łuków jezdni kierująca pojazdem straciła panowanie nad kierownicą, w wyniku czego zjechała na przeciwny pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka samochodem osobowym Volkswagen Golf.

W zdarzeniu ucierpiały dwie kobiety: kierująca Volkswagenem oraz jedna z pasażerek Skody. Decyzją lekarza specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego obie poszkodowane zostały przewiezione do jasielskiego szpitala. Pozostałym uczestnikom nic poważnego się nie stało. Z uwagi na charakter doznanych obrażeń, zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy.

Funkcjonariusze poddali kierujące badaniu stanu trzeźwości.

Policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza przez kilkadziesiąt minut zabezpieczała ślady, wykonała oględziny miejsca wypadku oraz sporządziła dokumentację fotograficzną. Zebrany materiał dowodowy posłuży w późniejszym postępowaniu wyjaśniającym szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Po zakończonych czynnościach strażacy usunęli blokujące jezdnię pojazdy, a następnie uprzątnęli pozostałości powypadkowe. Przed godziną 19-stą ruch na drodze został całkowicie przywrócony.

Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od naszego Czytelnika. Dziękujemy!

250615(2)

250615(3)

250615(4)

250615(5)

250615(6)

250615(7)

250615(8)

250615(9)

250615(10)

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE