Na drogach

Gorzyce: najechanie przyczyną wypadku, w którym ucierpiały cztery osoby

Cztery osoby ucierpiały na skutek wypadku, do którego doszło przed południem w miejscowości Gorzyce. Na drodze wojewódzkiej relacji Jasło-Nowy Żmigród zderzyły się dwa samochody osobowe. Przez kilka godzin jeden pas jezdni był wyłączony z użytkowania wobec czego konieczne było wprowadzenie ruchu wahadłowego. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśnia Policja.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / Damian PALAR

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną dziesiątą na drodze wojewódzkiej nr 992 relacji Jasło-Nowy Żmigród. Z dotychczas zgromadzonych informacji wynika, że kierujący samochodem osobowym Fiat Palio Weekend jechał w kierunku Jasła. W miejscowości Gorzyce prawdopodobnie nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył wykonującego manewr skrętu w lewo samochodu osobowego Volkswagen Golf.

Przybyłe na miejsce załogi karetek Pogotowia Ratunkowego (najpierw podstawowy zespół ratownictwa medycznego z podstacji w Dukli, a następnie specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego z podstacji w Nowym Żmigrodzie) udzieliły pomocy osobom poszkodowanym, w tym trzem dorosłym kobietom oraz dziecku. W wyniku doznanych obrażeń całą czwórkę przewieziono do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, gdzie na zlecenie lekarza dyżurnego SOR przeszli szczegółowe badania.

Kierującemu Fiatem nic się nie stało. Mężczyzna został przebadany przez policjantów pod kątem stanu trzeźwości. Wynik był negatywny.

Miejsce, w którym doszło do zderzenia się pojazdów, zabezpieczały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej (KSRG) w Skalniku oraz patrol z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie.

W związku z tym, że jedna z pasażerek doznała złamania obojczyka, zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy. Do Gorzyc skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą, której zadaniem było zebranie materiału pozwalającego na dokładne wyjaśnienie przyczyn i okoliczności. Będą one wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

Przed godziną trzynastą przywrócono płynność ruchu po obu pasach drogi wojewódzkiej nr 992.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE