Kultura | rozrywka | edukacja

Gratka dla zmotoryzowanych (zapowiedź)

Tegorocznym Dniom Jasła towarzyszyć będzie jubileuszowy zlot pojazdów zabytkowych. Ich miłośnicy będą mieli wyjątkową okazję do spotkania z historią motoryzacji.

Zlot organizowany przez Jasielskie Stowarzyszenie Miłośników Pojazdów Zabytkowych „Magneto” odbędzie się 28 czerwca br. przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, na parkingu przed basenem. Start – godz. 13.00. Patronat honorowy nad imprezą objął burmistrz Jasła.

Jasielskie Stowarzyszenie Miłośników Pojazdów Zabytkowych „Magneto” powstało w 2013 roku. Pierwszą imprezą jaką zorganizowało był „Piknik Pod Kominem”, na którym pojawiło się ponad 70 zabytkowych pojazdów. Kolejny pokaz samochodów odbył się na jasielskim rynku w ramach Dni Jasła w 2013 roku, a niespełna miesiąc później kilka modeli pojawiło się na wystawie Forda, zorganizowanej przez Jasielski Dom Kultury.

Jeszcze w tym samym roku, ponownie na jasielskim rynku odbyła się „Niedziela z Zabytkami”. Pojazdy JSMPZ „Magneto” brały także udział w imprezach wyjazdowych w: Tuchowie, Nowym Sączu, Krośnie, Łęgu Tarnowskim.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE