Informacje

Jasło dumne ze swojej młodzieży: najlepsi uczniowie nagrodzeni przez burmistrza

W przededniu zakończenia roku szkolnego burmistrz Jasła nagrodził najzdolniejszych uczniów – tegorocznych absolwentów miejskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Wręczając drobne upominki gospodarz naszego miasta Ryszard Pabian pogratulował młodzieży zdobytych osiągnięć, życzył sukcesów na kolejnych szczeblach nauki oraz bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Uroczyste wręczenie dorocznej nagrody rzeczowej burmistrza miasta Jasła dla najzdolniejszych uczniów miało miejsce w sali narad magistratu. Laureatom towarzyszyli rodzice oraz dyrektorzy poszczególnych placówek edukacyjnych. Wyróżnionym uczniom gratulował burmistrz Ryszard Pabian, któremu towarzyszyła jego zastępczyni Elwira Musiałowicz-Czech oraz kierownik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Renata Łaba.

Wiceburmistrz Jasła przypomniała skąd zrodził się pomysł honorowania najzdolniejszej młodzieży kończącej w danym roku szkolnym publiczną lub niepubliczną szkołę podstawową oraz gimnazjum funkcjonujące na terenie naszego miasta.

Mamy ogromną przyjemność wręczyć dzisiaj najzdolniejszym uczniom z miasta Jasła nagrody burmistrza. Nie odbyło by się to, gdyby Rada Miejska w 2011 roku nie podjęła uchwały dotyczącej lokalnego programu rozwoju edukacji dzieci i młodzieży najbardziej uzdolnionych w mieście Jaśle. Celem tego programu było nie tylko promowanie osiągnięć tych najzdolniejszych uczniów, ale również podejmowanie wyzwań rozwoju ścieżki edukacyjnej, rozwoju zdolności, rozwoju zainteresowań tych młodych ludzi. Dzięki temu możemy dzisiaj wręczyć te nagrody, a te nagrody będą kierowane na ręce uczniów klas szóstych szkół podstawowych oraz klas trzecich gimnazjum. Nagrodę burmistrza może uzyskać uczeń, który ma średnią minimum 5.0, brał również udział w licznych konkursach, a najlepiej kiedy stał się laureatem minimum szczebla powiatowego. – powiedziała Elwira Musiałowicz-Czech.

W tym roku magistrat nagrodził uczniów głośnikami bezprzewodowymi oraz publikacjami książkowymi. Zgodnie z przyjętą przez radnych uchwałą wartość nagrody nie może przekroczyć 250 złotych.

Przed nami wakacje, ale żeby mogły być jeszcze przyjemniejsze to wręczymy Wam te nagrody jako wyraz uznania dla Waszej pracy, nauki i abyście kończąc swoje szkoły mieli na pożegnanie pamiątkę, która będzie Wam przypominać o tych latach spędzonych w szkołach. Najchętniej widzielibyśmy tutaj o wiele większe grono, ale takie są zasady więc tym bardziej doceniamy Wasze osiągnięcia. Będzie nam bardzo miło, że możemy dzisiaj je Wam wręczyć. – powiedział burmistrz.

Na liście wyróżnionych absolwentów szkół podstawowych znaleźli się: Jakub Sokołowski (średnia 5,64) – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Romualda Traugutta, Wiktoria Rączka (średnia 5,82) – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej, Stanisław Władyka (średnia 5,72) – Szkoła Podstawowa nr 4 im. Ignacego Krasickiego, Karolina Czekaj (średnia 5,1) – Szkoła Podstawowa nr 6 im. Adama Mickiewicza, Szymon Zabawa (średnia 5,7) – Szkoła Podstawowa nr 7 im. Stefana Jaracza, Maciej Ochwat (średnia 5,81) – Szkoła Podstawowa nr 8 im. Stanisława Konarskiego oraz Aleksandra Leśniak (średnia 5,3) – Integracyjna Szkoła Podstawowa nr 12 im. Ignacego Łukasiewicza.

Gimnazjalistami wytypowanymi do tegorocznej edycji nagrody zostali: Kamil Gajewski (średnia 5,59), Anna Zając (średnia 5,59) – Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. św. Jadwigi Królowej, Ilona Godniak (średnia 5,4), Karolina Myśliwiec (średnia 5,38) – Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza, Witold Augustowski (średnia 5,72), Franciszek Koszelnik (średnia 5,72) – Gimnazjum nr 4 im. Romualda Traugutta, Monika Kłosowska (średnia 5,4), Joanna Stopa (średnia 5,5) – Gimnazjum nr 5 oraz Emilia Kardaś – Społeczne Gimnazjum w Zespole Szkół Społecznych im. Adama Mickiewicza.

Burmistrz Ryszard Pabian pogratulował młodzieży osiągniętych wyników, podziękował rodzicom oraz nauczycielom za zaangażowanie się w edukację swoich podopiecznych, a także życzył bezpiecznego wypoczynku podczas rozpoczynających się w piątek zasłużonych wakacji.

Przed Wami wakacje. Wykorzystajcie je, aby nabrać sił do dalszej nauki, bo przed Wami jej kolejne etapy. Myślę, że z równie dobrymi wynikami jak w tej chwili. Życzę, aby były jeszcze lepsze, bo tylko od Waszego zaangażowania zależy jak Wam się powiedzie. Wierzę, że macie wszelkie podstawy, aby wyglądało to nadal tak dobrze jak teraz. Życzę Wam udanego wypoczynku, przede wszystkim bezpiecznego, abyśmy się wszyscy mogli spotkać po tych wakacjach szczęśliwi i z zapałem do dalszej nauki. Jeszcze raz wszystkim serdecznie gratuluję. Dziękuję za Wasze zaangażowanie. – powiedział.

Wśród laureatów nagrody zabrakło w tym roku uczniów z dwóch szkół podstawowych: „dziesiątki” oraz „jedenastki”.

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE