Kultura | rozrywka | edukacja

Międzynarodowy Dzień Dziecka w Ogrodzie Jordanowskim w Jaśle

1 czerwca 2015 r. tradycyjnie Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle wraz z Jasielskim Stowarzyszeniem CONSENSUS zorganizowali dla dzieci z Jasła i powiatu jasielskiego piknik z okazji Dnia Dziecka.

Fot. © Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle
Fot. © Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle

Na imprezę przybyło bardzo dużo rodzin, które wspólnie spędziły czas bawiąc się wraz z artystami cyrkowymi z agencji artystycznej KLAUNIK z Łodzi. Cyrkowcy zachwycili publiczność popisami akrobatycznymi, zabawne sytuacje z klaunami i atletami wywoływały salwy śmiechu wśród dzieci i dorosłych. Artyści nie tylko popisywali się swoją zręcznością ale także uczyli chętnych sztuki cyrkowej. Dzieci uczyły się chodzić na szczudłach, kręcić cyrkowymi talerzykami oraz puszczać ogromne bańki mydlane. Wszyscy w tym dniu stali się na moment artystami cyrkowymi – nawet dorośli – pobijając rekord skoków na skakance!

Ale to nie była jedyna atrakcja przygotowana przez organizatorów dla wszystkich przybyłych dzieci. Imprezę rozpoczęły występy dzieci uczące się śpiewać i tańczyć w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle. Znane piosenki śpiewali: Aleksandra Rak, Emilia Śliwa, Katarzyna Kwilosz, Agnieszka Biesiadowska, Julia Godek, Aleksandra Sieńkowska, Julia Gancarz, Karolina Grzywacz, Anna Kiszka, Oliwia Śliż, Martyna Lach, Marcelina Nawracaj i Igor Kopeć, tańczyły dzieci z Zespołu Wokalno-Tanecznego ISKIERKI oraz najmłodsi z Akademii Malucha.

80 dzieci wzięło udział w grze terenowej „Gdzie jest klaun?”. Dzieci miały niezwykle trudne zadania do wykonania, m.in. zjeść galaretkę w bitej śmietanie bez pomocy rąk, przejść tor przeszkód z założonymi alkogoglami, trafić do celu na strzelnicy sportowej czy odpowiedzieć na pytania z zakresu ornitologii. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali: Julia Styranka (kat. wiek. do 7 r.ż.), Aleksandra Leśniak (kat. wiek. 8 – 13 r.ż.) i Klaudia Gniadek (kat. wiek. powyżej 13 r.ż.).

Wszyscy mali goście mogli bezpłatnie korzystać z placu zabaw, gdzie ustawiono dmuchane zamki, trampolinę, ściankę wspinaczkową oraz kule wodne. Uczennice Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle malowały dzieciom twarze oraz czesały fantazyjne fryzury. Odbył się także tradycyjny konkurs „Malowanie kredą na asfalcie”, podczas którego powstały piękne prace plastyczne o tematyce cyrkowej. Gośćmi Dnia Dziecka byli także jasielscy policjanci oraz strażacy, którzy prezentowali dzieciom samochody pożarnicze, policyjne radiowozy i motocykle. Specjalnie dla dzieci odbył się także pokaz „pyroshooterów” i kolorowych konfetti. Na zakończenie dorośli wraz z dziećmi wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Jaśle w ramach Światowego Dnia Bez Papierosa oraz Kampanii Społecznej „Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu” realizowanej przez inspekcję sanitarną w ramach Projektu Profilaktycznego „Program przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych”.

Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Starosty Jasielskiego oraz Burmistrza Miasta Jasła.

Partnerem Główny Dnia Dziecka była Grupa LOTOS S.A.

Partnerami wydarzenia byli: Starostwo Powiatowe w Jaśle, Urząd Miasta w Jaśle (w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii – kampania „Zachowaj trzeźwy umysł”), Komenda Powiatowa Policji w Jaśle (w ramach realizacji programu „Bezpieczny Powiat”), Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jaśle, Szpital Specjalistyczny w Jaśle, Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle oraz Powiatowe Młodzieżowe Centrum Wolontariatu MOC WOLONTARIATU.

Imprezę sponsorowali również: POLWAX S.A., Habys Sp. z o.o., Petrosoft.pl, Baltic Wood SA, AP-Media s.c., GRAN-PIK Liwocz Sp. z o.o. Sp. k., Masarnia Jasam Zimna Woda oraz Restauracja U Schabińskiej oraz Restauracja Kawiarnia Parkowa.

Więcej zdjęć na stronie www.mdkjaslo.pl.

(MDK w Jaśle oraz Jasielskie Stowarzyszenie CONSENSUS)

SŁOWA KLUCZOWE