Kultura | rozrywka | edukacja

MotoJuwenalia Podkarpackiej Szkoły Wyższej (zapowiedź)

Podkarpacka Szkoła Wyższa im. bł. ks. Władysława Findysza w Jaśle, na parkingu przy uczelni (Jasło, ul. Na kotlinę 8) organizuje w najbliższy piątek imprezę pod nazwą MotoJuwenalia 2015. Jest to połączenie pikniku motoryzacyjnego z Juwenaliami. Uczelnia wśród wielu kierunków kształcenia prowadzi również studia inżynierskie z dziedziny transportu, stąd wziął się pomysł na organizację takiej imprezy.

MotoJuwenalia PSW

W trakcie MotoJuwenaliów zaplanowano wiele atrakcji, już od 16:00 na scenie konkursy z nagrodami dla najmłodszych i wszystkich zmotoryzowanych, pokazy samochodów rajdowych i zabytkowych, a także zamki, dmuchańce i zjeżdżalnie. Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Jasła i jasielscy policjanci pokażą swój sprzęt oraz przeprowadzą kilka symulowanych akcji ratowniczych. Swoją obecność zapowiedziała również Inspekcja Transportu Drogowego.

W trakcie trwania MotoJuwenaliów budynek PSW wraz z pracowniami będzie otwarty, każdy będzie mógł wejść i zwiedzić laboratorium samochodowe, a także dowiedzieć się jakie dokumenty należy złożyć, by zostać studentem naszej szkoły.

Imprezami towarzyszącymi będą rowerowa masa krytyczna „Masą na PSW”, czyli pierwsze urodziny „Rowerem przez Jasło”, a także pierwszy spot „Nocnej jazdy samochodem bez celu”.

Gwiazdami wieczoru będą zespół Rompey i Mateusz Mijal.

W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych całość imprezy zostanie przeniesiona do mieszczącej kilkaset osób auli głównej PSW.

Na imprezę zapraszają:
Rektor PSW prof. nadzw. dr inż. Stanisław Polański oraz Samorząd Studencki

(Organizatorzy)

SŁOWA KLUCZOWE