Na drogach

Motorowerzysta ucierpiał w wypadku

Przed godziną piętnastą policjanci interweniowali na jednym ze skrzyżowań w Jaśle, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu z naprzeciwka motorowerzyście. Na skutek zderzenia prowadzący jednoślad trafił z obrażeniami ciała do szpitala. Okoliczności wypadku będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Jak wynika ze wstępnych ustaleń Policji, do wypadku doprowadziła kierująca osobowym Hyundai ix20. Prowadzony przez nią samochód poruszał się ulicą Na Kotlinę w kierunku ulicy Lwowskiej (fragment drogi krajowej nr 73). Na skrzyżowaniu włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej kobieta prawdopodobnie nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu z naprzeciwka motorowerowi marki Romet, doprowadzając do zderzenia się pojazdów.

Na skutek uderzenia kierujący jednośladem upadł na jezdnię doznając obrażeń ciała. W stanie przytomnym został przewieziony przez karetkę Pogotowia Ratunkowego do pobliskiego szpitala, gdzie został poddany badaniom medycznym. Sprawczyni zdarzenia nic się nie stało.

Oboje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Do działań ratowniczych, oprócz zespołu ratownictwa medycznego oraz patrolu ruchu drogowego, została skierowana sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej.

Ze względu na charakter obrażeń stwierdzonych u motorowerzysty, policjanci zakwalifikowali zdarzenie jako wypadek drogowy. W związku z tym swoje czynności wykonywała grupa dochodzeniowo-śledcza z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Dokładne przyczyny i okoliczności będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

Zdarzenie miało miejsce kilka minut przed godziną piętnastą, nie spowodowało ono jednak poważnych utrudnień w ruchu dla poruszających się o tej porze ulicą Lwowską.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE