Kultura | rozrywka | edukacja

Recital fortepianowy Michała Babiarza (zapowiedź)

Koncert dzieł Fryderyka Chopina i Ludwiga van Beethovena w wykonaniu Michała Babiarza odbędzie się 3 lipca br. o godz. 17.00 w dawnym kinie Syrena. Młody muzyk wykona najsłynniejsze utwory wielkich kompozytorów, m.in. Preludium deszczowe, Etiudę rewolucyjną, Balladę F-dur, Sonatę księżycową oraz wiele innych.

Michał Babiarz, który urodził się w Jaśle 13 marca w 2000 roku, gry na fortepianie uczy się od 6 roku życia. Z muzyki czerpie wielką radość, która – jego zdaniem – warta jest poświęcenia. Twierdzi, że jeśli nie można się na nie zdobyć, to lepiej zająć się czymś innym. Michał uwielbia lotnictwo i latanie samolotem, ale muzyką fascynował się już od przedszkola. Poza tym ma ją w genach – jego dziadek ze strony ojca grał na organach.

Młody jaślanin ma na swoim koncie wiele sukcesów nie tylko krajowych, ale również międzynarodowych. Do jego największych osiągnięć należą: wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz w Jaśle, udział w finale Ogólnopolskich Przesłuchań Uczniów Szkół Muzycznych I st., klas IV i V w Warszawie, 1. i 2. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Teodora Leszetyckiego w Łańcucie; wyróżnienie I st. w Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Rzeszowie; wyróżnienie I st. w Warszawskim Konkursie Pianistycznym; wyróżnienie II st. w Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny Czerny – Stefańskiej w Żaganiu; 1. miejsce i nagroda specjalna za wykonanie „Bukolików” Witolda Lutosławskiego oraz nagroda specjalna prof. Andrzeja Pikula za wykonanie „Bagatel” Krystyny Moszumańskiej – Nazar.

Organizatorem koncertu jest Jasielski Dom Kultury.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE