Na drogach

Rowerzystka i kobieta prowadząca samochód osobowy ucierpiały na drogach powiatu

Do dwóch groźnie wyglądających zdarzeń doszło w sobotę na drogach naszego powiatu. W Jaśle w zderzeniu z samochodem osobowym ucierpiała rowerzystka. Z kolei kierująca samochodem osobowym została poszkodowana po tym, jak w jej pojazd uderzył ciężarowy Star.

Fot. © terazJaslo.pl / Marcin PAŁAC (wszystkie)
Fot. © terazJaslo.pl / Marcin PAŁAC (wszystkie)

060615(2)

Do pierwszego ze zdarzeń doszło około godziny 9:25 w Jaśle. Kierujący samochodem osobowym Honda Civic jechał ulicą Słowackiego i na skrzyżowaniu z ulicą Czackiego prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącej w kierunku ulicy 3-go Maja rowerzystce. Na skutek uderzenia 58-letnia mieszkanka Jasła doznała obrażeń ciała i karetką Pogotowia Ratunkowego została przewieziona do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Oboje uczestnicy byli trzeźwi.

060615(3)

060615(4)

060615(5)

Dziesięć minut po godzinie piętnastej służby ratownicze zostały zaalarmowane o kolejnym zdarzeniu. Na drodze krajowej nr 28 w miejscowości Skołyszyn doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym Starem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem jechał lokalną drogą od strony miejscowego kościoła parafialnego. Dojeżdżając do skrzyżowania z drogą główną prawdopodobnie nie udało mu się wyhamować na czas, przez co doprowadził do czołowo-bocznego zderzenia z jadącym prawidłowo Volkswagenem Golfem.

24-letnia mieszkanka gminy Skołyszyn, która prowadziła pojazd, była przytomna. Z uszkodzonego samochodu została ewakuowana jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych. Przybyły na miejsce specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego udzielił jej pomocy, a następnie przewiózł na badania profilaktyczne do jasielskiego szpitala.

Miejsce zdarzenia zabezpieczały trzy zastępy straży pożarnej (sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skołyszynie).

Przez ponad półtorej godziny ruch na drodze krajowej nr 28 odbywał się wahadłowo.

Uczestnicy kolizji byli trzeźwi, kobiecie na szczęście nic poważnego się nie stało.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę.

060615(s1)

060615(s2)

060615(s3)

060615(s4)

060615(s5)

060615(s6)

060615(s7)

Marcin Pałac
m.palac@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE