Informacje

Wyładowali złość na samochodzie ekspedientki

Policjanci z posterunku w Skołyszynie zatrzymali podejrzanych o kradzież i uszkodzenie mienia. Pijani mężczyźni ukradli alkohol z miejscowego sklepu, po czym kopiąc i uderzając rękoma uszkodzili karoserię samochodu ekspedientki. Młodzi ludzie usłyszeli już zarzuty i poddali się dobrowolnie karze.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / Damian PALAR

Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyźni najpierw kupili alkohol w jednym ze sklepów w Skołyszynie. Po jego wypiciu postanowili wrócić do sklepu i zabrać z zaplecza karton piwa nie płacąc za towar. Młodzi ludzie zostali jednak zauważeni przez ekspedientkę. Gdy kobieta zwróciła im uwagę, mężczyźni wpadli w złość i zaczęli rzucać skradzionymi puszkami. Następnie swoją agresję skierowali na stojący w pobliżu sklepu samochód ekspedientki. Kopiąc i uderzając rękoma po jego karoserii uszkodzili pojazd.

Agresywni mężczyźni zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy z miejscowego posterunku Policji. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy gminy Skołyszyn w wieku 26 i 19 lat. Podejrzani zostali doprowadzeni do jasielskiej komendy i umieszczeni w policyjnym areszcie.

Po wytrzeźwieniu mężczyźni usłyszeli zarzuty. W trakcie przesłuchania przyznali się do przestępstwa i poddali dobrowolnie karze.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE