Informacje

X Konwent Polskich Winiarzy. Jasło zaprasza! (zapowiedź)

Konwent Polskich Winiarzy obchodzi swój jubileusz – to już 10. edycja tej najważniejszej w roku imprezy polskich winiarzy. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami gospodarzem będzie miasto Jasło. Organizatorzy serdecznie zapraszają i przypominają, że liczba miejsc i zgłoszonych do degustacji win jest ograniczona – pierwszeństwo będą mieli ci, którzy wcześniej dopełnią formalności zgłoszeniowych. Równolegle odbywać będą się w Jaśle 10. Jubileuszowe Dni Wina.

X Konwent Polskich Winiarzy w Jaśle odbędzie się w ostatni weekend wakacji, czyli 28 – 29 sierpnia br. Równolegle (29-30 sierpnia) odbędą się X Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle. Będą to dwie powiązane ze sobą winiarskie imprezy. W tym miejscu należy podkreślić szczególny charakter obu jubileuszowych imprez, ze względu na wyjątkową okoliczność – obchody 650-lecia nadania Jasłu praw miejskich.

Organizatorem tegorocznej edycji jest Fundacja Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa „Galicja Vitis”, partnerami są Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia i Miasto Jasło. Impreza odbywać będzie się w wyremontowanej niedawno hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle.

Głównym punktem programu Konwentu będzie jak zawsze pierwszego dnia (piątek) degustacja panelowa, ale zmienia się nieco formuła spotkania. W panelu degustacyjnym zasiądą enolodzy (dwóch zagranicznych i jeden polski), trzech krytyków winiarskich, sommelier oraz przedstawiciel polskiego środowiska winiarzy. Osobny stolik degustacyjny, z możliwością czynnego zabierania głosu, będą mieli dziennikarze branżowi, wyłącznie po uzyskaniu akredytacji (prosimy o kontakt w tej sprawie: fundacja@galicjavitis.pl).

Drugiego dnia Konwentu (sobota) odbędą się dwa seminaria tematyczne: jedno poświęcone winom z odmiany Jutrzenka i kupażom z jej udziałem, drugie Marechal Foch i Leon Millot.

Organizatorzy: Fundacja Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa „Galicja Vitis”
Partnerzy: Polski Instytut Winorośli i Wina, Stowarzyszenie Winiarzy Podkarpacia, Miasto Jasło.

Patronat honorowy: Marszałek Województwa Podkarpackiego

Sponsorzy: POLWAX S.A., Wilhelm Tell Consulting A.A. Doliński, Scharfenberger

Patroni medialni: Magazyn Czas Wina, Magazyn Wino, NaszeWinnice.pl, Vinisfera.pl, Winicjatywa.pl, Winologia.pl, Kobiety i Wino,

* * *
Konwent Polskich Winiarzy to największa i najbardziej prestiżowa impreza winiarska w Polsce, forum wymiany doświadczeń i okazja do zinwentaryzowania polskich winnic. Co roku organizowany jest w innym, zasługującym na to w kontekście osiągnięć winiarzy z danego regionu, mieście. I KPW 2006 r. Warszawa, II 2007 r. Zielona Góra, III KPW 2008 Jasło, IV KPW 2009 r. Niepołomice k. Krakowa, V KPW 2010 r. Kraków, VI KPW 2011 Zielona Góra, VII KPW 2012 Łańcut, VIII KPW 2013 r. Warszawa, IX KPW 2014 Sandomierz, X KPW 2015 Jasło.

(Fundacja „Galicja Vitis”)

SŁOWA KLUCZOWE