Kultura | rozrywka | edukacja

X Przystanek PaT na Stadionie Narodowym w Warszawie

44 uczniów klas mundurowych z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach uczestniczyło (23-24.06) w Jubileuszowym X Przystanku PaT. Na Stadionie Narodowym spotkało się 11 tysięcy młodych ludzi z całej Polski, którym założenia Programu „Profilaktyka a Ty”, moda na życie bez uzależnień, odpowiedzialność za siebie i innych są bliskie.

Fot. © archiwum Szkoły
Fot. © archiwum Szkoły

Inspektor Grzegorz Jach, koordynator projektu, rozpoczynając Galę obiecał młodzieży lot w kosmos z ideologią mody na życie wolne od przemocy i uzależnień. I zgodnie z zapowiedzią w Warszawie na „magicznym” spotkaniu była fantastyczna atmosfera i masa dobrej energii. Tradycyjne otwarcie Przystanku PaT zasygnalizował gong. Odliczali m. in. Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, minister MSWiA Teresa Piotrowska.

W pierwszym dniu młodzież miała szanse spotkania i usłyszenia wielu gwiazd telewizji i sportu, m. in. łyżwiarza Zbigniewa Bródki, aktora Piotra Polka, prezentera pogody Bartosza Jędrzejaka.

Atrakcyjność Przystanku PaT miała wiele obliczy. Do godziny 6 rano odbywały się koncerty muzyczne. Niekwestionowaną gwiazdą był Grzegorz Hyży. Wielkim przeżyciem był spektakl laserowo – multimedialny z „Laser Violin Show”. Przez cały czas odbywały się warsztaty artystyczne, m. in. wokalny prowadzony przez Roberta Osama z programu „Jaka to melodia?”, zumba, capoeira, hip – hop. Niesamowity obraz to „belgijka” tańczona przez ok. 6 tyś. młodych ludzi na płycie Stadionu, ok. 7 rano, po nieprzespanej nocy.

Drugi dzień też był pełen wspaniałych przeżyć. O 10 rano przejechaliśmy, pod eskortą Policji, przez Warszawę na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego. Przy Grobie Nieznanego Żołnierza miał miejsce kolejny punkt „akcji” – wiec społeczności PaT, podczas którego odbyła się zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, wspólne czytanie hymnu narodowego, pokaz musztry paradnej Orkiestry Reprezentacyjnej Policji. Kolejne etapy na drodze PaTosfery to przejście przez Plac Zamkowy, Rynek Starego Miasta i Barbakan do Multimedialnego Parku Fontann. Tutaj oficjalnie rozformowano PaTosferę. I tak skończyła się ta wspaniała przygoda.

X Przystanek PaT już za nami, ale już dziś tęsknimy za kolejnym spotkaniem w gronie pasjonatów bezpieczeństwa młodych ludzi i mamy nadzieję za rok znowu wziąć udział w takiej imprezie.

(LO w Kołaczycach)

SŁOWA KLUCZOWE